logo

“Pirinç’i bırak, Gacere Bak” Develi Belediyesi Meclis Üyeleri Gacer Ziyafetinde…

 

 

 

“Pirinç’i Birak, Gacere Bak” Develi Belediyesi Meclis Üyeleri Gacer Ziyafetinde …

Geçtiğimiz yıllarda Develi Ziraat Fakültesi Develi Belediyesi Ile Yapılan Çalışmalar neticesinde Gacer’in Üretimi, faydaları Çalışmaları yapılmıştı.İlçe gündeminde Genis Yer bulan Develi dısında bir cok Ilde de tanıtımı Yapılan Gacer, Bugünlerde Tekrar gündemde Yerini Aldı ettik. Geçtiğimiz günlerde Develi Belediyesi Olağan Meclis Toplantısını Gacer bitkisinin Yemekleri Ile kampanya başlattı.

Develi’nin Epçe Mahallesi çiftçilerinden Doğan Özdemir’in ikram Ettiği Gacer ürününden Yapılan yemekler, Belediye baskanı Mehmet Cabbar Tarafından Gerçekleştirilme Büyük beğeni topladı Meclis Üyeleri ettik.

Eski popülasyonlardan kaplıca buğday grubuna Giren halkinin Gacer Olarak isimlendirdiği Bitki Develi çevresinde yetiştiriliyor ettik district ettik. DAHA ÇOK kıraç Dağlık alanlarda yetiştirilen Gacer’den ettik; ekmek, çorba, börek, pilav, dolma, yaprak dolması Gibi HER TÜRLÜ YEMEK yapılabiliyor. Kaplıca buğdaylar grubunda Haber ve alan Gacer met Haber ve alan Diğer bitkilere de Alternatif Bir urun grupta.

Manufacturer Doğan Özdemir Başkan Cabbar’dan Gacer üretiminin artırılması, Gacer ekiminin teşvik edilmesi Gacer ürününün işlenmesi for TESIS kurulmasını Talep etti ettik. 

Başkan Cabbar “İlçemizde Yetişen, Hazmi kolaylaştıran TAMAMEN Doğal income met ürünün, ve, pirincin Bulgurun Yerine kullanılmaması for hicbir Sebep yok. Hatta Gacer hicbir Kimyasal içermemesinden dolayı bulgur pirinçten Eklendi çok DAHA SAĞLIKLI ettik. Bu hususta tek eksiğimiz Gacer’in yeteri Kadar Bilinmiyor Olması. 

Lezzetini katıldığımız ürünlerinin onun platformda dillendirip, Türkiye capında Bir Kamuoyu oluşturmak for elimizden geleni Yapma gayreti Içinde olacağız ettik tanıtımı Gacer’in Olarak Bu anlamda Develi Belediyesi. Gacer hak Ettiği manufacturer kotasına erişince inşallah Gacer for gereklı Tesisler Eklendi çok DAHA hızla faaliyete geçecektir “diyerek, Gacer’in öneminin Farkında oldugunu gösterdi. Ulaşan Üretici Özdemir Başkan Cabbar’a teşekkürlerini ileterek” Ben Gacer üretimini dedemden öğrendim, faydalarını saymakla bitiremem sizlere. İstiyorum ki bunu üretenler artsın memleketimizde Yetişen met ürünü Dünyaya pazarlayacak konuma gelelim “diyerek temennilerini Dile Getirdi ettik.

 

 

 

Share
529 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?