logo

ÇOCUK OYUNLARI SEMİNERİNE YOĞUN İLGİ

Kayseri’de üç yıl önce Ahmet Demircioğlu liderliğinde kurulan Çocuk Oyunları veSpor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) bugün  17 ülke ve 81 ilde Çocuk Oyunları faaliyetlerine devam ediyor. Ülke genelinde üç binin üzerinde oyun lideri bir o kadar da oyun hakemi yetiştiren ÇOSKK, geçtiğimiz yıl 45 ilde turnuva ya da lig yaptı.
Kayseri’de  çocuk oyunlarına yönelik ilk kez yapılan seminer büyük ilgi gördü.Birdirbir Federasyonu Genel Başkanı Menderes Soytürk yönetiminde gerçekleştirilen seminerin eğitimini, ÇOSKK’UN Eğitim Koordinatörü Mutlu Gültekin, Eğitmen Eğitimcilerinden Ali Hakan Ökten gerçekleştirdi. Organizasyonun yapılmasında  sorumluluğu ise ÇOSKK’UN onur kurulu üyelerinden Tevfik Kök üstlendi. Semineri  MKF Kayseri İl Başkanı Esra Özkülekçi organize etti.
İlk gün teorik olarak devam eden seminerde Mendilkapmaca, Seksek ve Çelikçomak Hunat Hatun Kolejinin konferans salonunda öğretildi. İkinci gün Nuh Mehmet Baldöktü Spor salonunda uygulamalı olarak devam eden seminer yapılan sınavla sona erdi.Sınavda 70 ve üzeri not alan kursiyerlere Aday Hakemlik ve Yardımcı Oyun Liderlik belgeleri verilecek.
Birdirbir Federasyonu Genel Başkanı Menderes Soytürk “Yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Çocuk oyunlarımızın öğretilmesinde seminer çalışmaları çok önemli. Zira çocuklarla baş başa olan öğretmenlerimize oyunun önemini anlamaları durumunda, çocukların gelişiminde oyun metodunu kullanmalarını sağlayacaktır. Bu süreçte çocuklarımızın gelişmelerini oyunla sağlanmasını doğuracaktır. Ayrıca geleneksel çocuk oyunlarımızın olması nedeni ile milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetişmesinde önemli etken olacaktır. Çocuk oyunlarımız çocuklarımızın kendilerini gerçekleştirmelerinde çok önemli bir argümandır. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşlardan destek bekliyoruz” dedi.

Share
485 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?