logo

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Develi’de konuştu

İlçemiz Cumhuriyet Meydanında partililer tarafından karşılanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Kayseri’de önceki seçimlerde hak ettikleri oyu alamadıklarını, bunun kendilerinin hatası olduğunu söyleyerek, “Kabahat bizde. Kayseri’ye daha çok geleceğim” dedi.
Develi’de partililere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin çıkarı var. Bu ülkenin kaynakları var, madem ki insanlarımız var, çalışanımız var, o zaman neden çocuklar bu yatağa aç girer? İktidar olduğumuzda bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek. ‘Aile sigortası’nı getireceğiz. Türkiye’de bu rüyayı gerçekleştireceğiz. Yoksulluk olmayacak bu ülkede. Her şeyin sigortası var, aile sigortası yoktu. Bunu biz yapacağız” dedi.
Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, “Yoksula kaynak ayıramıyorsan neden başbakanlık yapıyorsun. Siz sanmayın ki kaydımız yok, vergi vermiyoruz. Hanımlar otobüse binerken, çocuğa süt alırken vergi verirler, kefen bezi alırken vergi verirler ama benim de bir istirhamım var. Hanımlarınıza akşam eve giderken gidin bir pırlanta alın çünkü onun vergisi yok. AK Parti’nin adaleti çıksın söylesin, pırlantada vergi yok, kefende vergi var. Bu adalet olur mu? Bir de çıkmış bana kaynak
soruyor. Bu ülkenin her şeyini bilirim” şeklinde konuştu.
CHP’nin Kayseri’de az oy aldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Biliyorum Kayseri’de CHP’ye az oy veriliyor. Hak ettiğimiz oyu almadığımızı biliyorum, kabahat bizde. Derdinizi dinlemedik, tokalaşmadık, aramızda kopukluk var. Daha fazla geleceğim, daha fazla çayınızı içip dertlerinizi dinleyeceğim” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.220 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?