logo

Çevre Günü ile Kandil Birleşince

Develi Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre Günü, Miraç Kandili ile aynı gün yapıldı.

Develi Belediyesince Mustafa Aksu Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklere katılanlara Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, Emniyet Müdürü Ahmet Sert, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut ve Sempozyuma katılan öğretim üyeleri tarafından birer saksı çiçek karaçam tohumlu kalem ve kandil simidi hediye edildi.

Çevre günü etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı Recep Özkan Develi Belediyesi olarak çevreye belediye olarak  verilen önemin ilk göstergesi bütçenin üçte birini Temizlik ve Park Bahçe işlerine ayrıldığını belirtti.

Kaymakam Enver Ünlü; Çevreye olan duyarlılığı desteklemek adına törenlerde ve önemli günlerde hazırlanan plaketler ve cansız çiçekler yerine canlı çiçek ve fidan hediye edilmesini ya da açılan hesaplara bağış yapılması önerisinde bulundu.

Etkinlikler kapsamında düzenlenen sempozyuma konuşmacı olarak katılan Kayseri Tema Temsilcileri Abdulkadir Dağlı Tema Vakfı faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Yrd. Doç. Dr. Burhan Sevim Çevre ve Turizm konusunda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Atık Yönetimi Şube Müdürü Ömer Kurtyemez Çevre Duyarlılığı konusunda konuştu.

ErÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Arşt. Görevlisi Çevre Yüksek Mühendisi İbrahim Uyanık Doğal Kaynaklarda tasarruf konusunda tebliğlerini sundu.

BEN BELEDİYE BAŞKANI OLSAM!..

Etkinlikler kapsamında Develi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Develi’deki 5.,6.,7.,8. sınıflardaki öğrenciler arasında; Toprak ve yaprak, Ağaç ve İnsan, Çevre ve biz, Küresel Isınma, Ben belediye başkanı olsam çevre için neler yaptırırdım. 

Gereksiz teknoloji kullanımının çevreye  zararları,Çevreyi korumanın yolları, Temiz bir çevre için ben ne yapıyorum? konuları içeren kompozisyon yarışması düzenlendi.

DERECEYE GİREN OKULLARA PLAKET

Birinci : Turan Köylüoğlu Orta okulundan Feride Güney, İkinci:  Şehit Üstteğmen Ömer Mavi Orta Okulundan Havva Özbek Üçüncü : Selçuk Maşlak Orta Okulundan Rukiye Çoksarı oldu.

Dereceye giren öğrencilere plaketleri etkinliklerinde takdim edildi.

TORUNDAN DEDEYE 

Kaymakam Enver Ünlü, Çevre Gününde torundan dedeye verilen canlı çiçekler de diğer çocuklara güzel bir örnek oldu.

DEVELİ’Yİ 55 KİŞİ TEMİZLİYOR…

Dünya çevre günü dolayısı ile açıklama  yapan Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, İlçenin temizliğine  gereken önemin verildiğini belirterek 55 kişilik temizlik ekibinin 5 Temizlik aracı ve bir adet Asfalt Süpürme aracı ile iki vardiya olarak yapıldığını belirtti.

Başkan Özkan Çevre günü dolayısı ile temizlik işlerinde çalışan personelin yaz kıyafetlerinin teslim edildiğini de belirtti.

Share
742 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?