logo

Cabbar, Isına dursun! Özhaseki Kolları Sıvadı…

 

 

 

Cabbar, Isına dursun! Özhaseki Kolları Sıvadı…

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, daire başkanları, ilgili birim müdürleri ile birlikte Develi Belediyesinde çalışmaları başlattı.

Geçtiğimiz Cuma Namazını Develi Merkez Çarşı Camiinde kıldıktan sonra Başkan Özhaseki ve ekibi daha sonra Develi Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Develi ve Develi’nin öncelikli sorunlarını masaya yatırdılar.

Develi Belediyesi’nde yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın yanı sıra Büyükşehir ve Develi Belediyesi yöneticileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Develi’de gerçekleştireceği yatırım ve hizmetlerin ele alındığı toplantıda Develi ilçe merkezi ile mahalleye dönüştürülen belde ve köylere yapılacak hizmetler masaya yatırıldı. Su ve kanal gibi altyapıda yapılacak yatırımların tespiti ile başlayan toplantıda ayrıca arıtma tesisi, yollar, sosyal tesisler, mesire alanı ve ulaşım hizmetleri gibi konular görüşüldü.

“BÜYÜKŞEHİR KOLLARI SIVADI”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki toplantı sonrası yaptığı açıklamada, seçim öncesinde ilçelerde yapmayı planladıkları projeleri gerek ilçelerin ileri gelenleri ile yapılan toplantılarda, gerekse de mitinglerde açıkladıklarını hatırlatarak o sözleri yerine getirmek için kolları sıvadıklarını kaydetti. İlçelerdeki toplantılarda sorunları bir sıralama dahilinde tespit ettiklerini ifade eden Başkan Özhaseki, şunları söyledi:

“Önce su işlerinden başlıyoruz, sonra kanal eksiği var mı, arıtma tesisi çalışıyor mu ona bakıyoruz. 

“ASBESTLİ” BORULAR DEĞİŞECEK

Üzülerek söylüyorum önce Bünyan’da, sonra Develi’de birçok asbestli borunun kullanıldığını gördük. Develi’de 10 kilometreden fazla hat asbestli. Yani kanser yaptığı bütün dünyaca ilan edilmiş borulardan insanlar su içiyorlar. 

Yine üzülerek söylüyorum en büyük ilçelerimizde bile arıtma tesisi çalışmıyor. Şimdi su borularının değişimi, kanal eksiklerinin tamamlanması, arkasından arıtma tesislerinin yapılması için en az 30 trilyon lira gerektiriyor. Madem bu ilçeler Büyükşehir Belediyesi’ne dahil oldu ve biz de gönüllü olarak bunların yapılmasına talip olduk, yapmamız lazım. İşe buradan başlıyoruz. Sonra yolların yapılması, ardından özellikle benim önem verdiğim ve büyük ilçelerde ifade ettiğim kadınlar merkezinin, gençlik merkezinin, spor alanlarının yapılması hususunda iki ilçemizde de hem yeri belirledik, hem de proje çalışmalarına başladık. Arkadaşlarımıza direktif verdim, onlar şimdi bulunan yere göre hem spor hem de başka türlü hobilerin yapılabileceği, kadınlar ve gençlik merkezlerini programlayacaklar. Bu arada iki ilçemizde de gerek Bünyan gerekse Develi’de mesire alanı olabilecek güzel yerler var. Bünyan’da Pınarbaşı, Develi’de de Aksu Vadisi bulunuyor. Oralarda mesire alanları yapılacak. Bunlarla ilgili de bu sene çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Hızlı bir şekilde çalışarak projeleri yaz ortasında bitirip inşaatlara başlarız. Gelecek sene de hepsini hizmete açarız. Bu bölgelerde eksik olan bizden beklenen ne varsa bu hizmetleri yerine getiririz.”

“ULAŞIMA NEŞTER”

Toplantılarda ulaşımla ilgili sorunları da ele aldıklarını dile getiren Başkan Mehmet Özhaseki, “Ulaşımla ilgili vatandaşların şikayetleri vardı. Gerek Bünyan’da, gerekse Develi’de ulaşımla ilgili kararlar aldık. Bu kararlarda fiyatların indirilmesi, şehre gelişlerin kolaylaştırılması, değişik hatlardan hastane ve üniversite bağlantılarının sağlanması ve şoför arkadaşlarımızın kılık kıyafetinden, duracakları yere kadar bazı şeylerin disiplin altına alınması sözkonusudur” diye konuştu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’da açıklamasında, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ekibiyle geldi ve seçim döneminde söylenen hizmetlerin hayata geçirilmesi için ilk adımlar atıldı.

Biz başkanımızın desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 

İnşallah bu tesisleri Develi’mize kazandırdığımız takdirde hayır dualarımız daha da çoğalacak” şeklinde konuştu.

 

 

 

Share
616 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?