logo

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 90. Yıldönümü, Tüm yurtta ve dış temsilciliklerimizde olduğu gibi İlçemizde de coşku ve heyecanla kutlanıyor. Kutlama proğramı 23 Nisan 2010 bugün saat : 08.30’da Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayacak.
Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla birlikte bayrağımızın göndere çekilmesine müteahkip tören stad da devam edecek.
İlçe Kaymakamı Enver Ünlüberaberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılacakların, halkın ve öğrencilerin bayramını kutlayacaklar, daha sonra İstiklal Marşına müteahkip, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut yapacak.
Günün anlam ve önemine binaen konuşmalar ve şiirlere müteahkip İlçemiz okullarının hazırlamış olduğu gösteriler, oyunlar ve folklor ekiplerinin gösterileri törene renk katacak, daha sonra spor musabakalarında dereceye giren okullarımıza ödüllerinin verilmesi ve resmi geçitle tören sona erecek.

Etiketler: »
Share
6.033 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?