logo

Büyüklerin ayak izleri II

Merkezi İstanbul’da bulunan Siyer Araştırmaları Merkezi’nin “Büyüklerin Ayak İzleri” adı altında, İslam Tarihi’nin önemli şahsiyetlerini anma, tanıma ve anlama programları 25 Kasım-01 Aralık 2011 tarihleri arasında ülkemizin siyer alanında medarı iftiharı sayılan hemşerimiz Mustafa Asım Köksal Hoca’yı gündeme taşıdı. İstanbul Eyüp’te Bir hafta boyunca çeşitli programlarla Mustafa Asım Köksal Hoca’yı ve onun eseri İslam Tarihi’ni, farklı açılardan değerlendirme imkânı sunuluyor.
Develi Belediye Başkanı Recep Özkan; Değerli İslam alimi Mustafa Asım Köksal Hocamızın Siyer araştırmalar merkezi tarafından bir haftalık program hazırlamalarından dolayı duyduğu memuniyetini gazetemiz aracılığıyla dile getirdi ve Hafta İçerisinde yapılacak etkinlikleri şöyle açıkladı.
“Fotoğraf ve Yazıların Diliyle Mustafa Asım Köksal Sergisi” Muhammed Emin Yıldırım tarafından verilen“Saadet Asrını Yansıtan Bir Ayna” konulu konferans, Ayrıca Necmettin Nursaçan, Prof. Dr. Şefaattin Severcan, Salih Köksal’ın konuşmacı olarak katıldığı “Peygambere Adanmış Bir Ömür Mustafa Asım Köksal”ve  Muhammed Emin Yıldırımın konuşmacı olarak katıldığı M. Asım Köksal’ın İslam Tarihi Eseri Üzerine Mülahazalar konferansı ile sona erecektir, dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.197 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?