logo

Bölgesel Gençlik Çalıştayı Kayseri’de yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Mayıs ayında Ankara’da yapılacak “Gençlik Şurası”na altyapı oluşturmak amacıyla düzenlenen Bölgesel Gençlik Çalıştayı Kayseri’de gerçekleştirildi. Çalıştay’da Herkes için sporun yaygınlaştırılması, sporun daha bilinçli, sağlıklı, eğitimli kişiler tarafından yapılması sonucu ortaya çıktı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Basri Hakan Hakyemez, Hilton Kayseri Oteli’ndeki çalıştayın kapanışında yaptığı konuşmada, 5 aydır günde ortalama 4 saat uyuyarak çalıştıklarını, gençliğin sorunlarını çözmek için daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi.
Hakyemez, “Geçmişe dönüp baktığımızda 1988’deki şura ve akademik birkaç çalışma dışında, gençlere ve onların sorunlarına yönelik pek çalışma yoktu. Bu yüzden çok çalışmalıyız. Çünkü, bu ülke gençliğine bütün dünyanın ihtiyacı var” diye konuştu.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise Kayseri’nin köklü bir geçmişe sahip olduğunu, son 20 yılda yapılan çalışmalarla Türk gençliğinin okumak ve yaşamak için tercih ettiği şehirlerden biri haline geldiğini ifade etti. Özhaseki, “Doğrudan gençliğimizi ilgilendiren 10 projeyi ya tamamladık, ya da tamamlamak üzereyiz. Bir taraftan da spor alanında güzel çalışmalar yapıyoruz. Sadece eski stadı değerlendirerek, şehrimize 10 spor tesisi kazandırdık. Ayrıca, Erciyes Kış Sporları Merkezi Projemizin de yarısına geldik” dedi.
Çalıştayın  ‘Sağlık, spor ve çevre çalışma grubuna’  yardımcısı Osman Doğan ile katılan  Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il Temsilcisi Gazeteci Davut Güleç, basın ve halkla ilişkilerin önemine dikkat çekerek, spor kulüpleri, eğitimciler ve grupların yaptıkları sporlarla, özelliği olan sporcularını daha iyi  tanıtmaları  ve haber konusu olması için  basınla nasıl daha iyi ve etkin ilişkiler kurulacağına  sunum, resim ve konuşmasıyla örnekler verdi.


Güleç, sporda  bazı branşların ön plana çıkmasının nedeni olarakta,  haber olmamaktan yakınanların hala basınla ilişkileri  genel ilişkilerle değil ahbap-çavuş ilişkileri ile yürütmelerine bağladı.
Çalıştayın  ‘Demokrasi ve katılım bilinci’ grubuna katılan  Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü başkanı Rifat Postacı’da, sivil toplum kuruluşu olarak  artık Dünyaca tanınan   spor kulübünün  yaptığı etkinliklerden örnekler verdi ve herkesin harekete geçmesini istedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.762 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?