logo

Bir ayda 30 bin kişiyi ağırladı

Kapuzbaşı Şelaleleri Ağustos ayında 30 bin kişi ile ziyaretçi rekoru kırdı

Kapuzbaşı şelalelerinde şimdiye kadar tutulan resmi kayıtlardan aldığımız bilgilere göre Ağustos ayında zirveyi yakaladı.
Bir ay süresince 6.000 araç ile yaklaşık 30.000 kişi ziyaret etmesi şelalelere olan ilginin ne kadar arttığını gösteriyor.
İranlı turist rehberi; Kapuzbaşı Elif ve Takım şelaleleri artık yabancı turistler için Türkiye’de uğranması ve görülmesi gereken önemli doğa harikası olarak yerini tutmayı başardığını beyan etti.


Tarihi çınarlar altında şelale suyu üzerine kurulmuş pansiyonda günü birlik konaklama yapan Oğuz Topçu’da özellikle güney şelale civarında bulunan şelale suyunun ruhunu dinlendirdiğini beyan ederek gürül gürül sabaha kadar akan su sesi altında uyumanın önemine dikkat çekerek, pansiyonların biraz daha gelişmesi halinde yerli turistler için de önemli bir merkez olacağına dikkat çekti.
Kapuzbaşı takım şelalelerinin işletme sorumlusu Bayram Harun; alanda özel girişimciler tarafından yapılan yaklaşık 200 yatak kapasiteli pansiyon ve restorant ile alabalık tesislerinin olması  ve konaklama imkanının artması yerli ve yabancı turistlerin Kapuzbaşı Takım şelaleleri bölgesine ilgiyi artırmıştır,dedi.
Kapuzbaşı takım şelalelerinin olduğu bölge Adana iklimi olması sebebiyle şelale civarında yetişen incir, nar ve hurmaların dalından taze taze toplanarak işletme sorumluları tarafından alana gelen misafirlere ikram etmeleri ziyaretçiler açısından da ayrı bir memnuniyet veriyor.
Şelale suyunun çocuklara ninni sesi gibi geldiğini beyan eden Nadir Kandemir’de elif şelalesi önünde çocuğunu ninni söylemeden uyuma imkanı bulduğunu söyledi.
Adana’dan günü birlik ziyaret için gelen Zeynep Şahin ve ailesi de şelale bölgesine hayran kaldıklarını ve gelen misafirlere karşı yöresel  olarak yetişen çeşitli ikramlarda bulunmaları işletmecilik dışında Anadolu insanının misafirlere verdiği önemi göstermektedir, dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.280 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?