logo

Beyaz Zambak Kreş Açıldı

Develi’de Okul öncesi eğitim dalında da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ana Okulu ve Ana Sınıfları dışında ilk olarak Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı okul öncesi eğitim amaçlı özel kreş açıldı.


Açılışta konuşma yapan Kaymakam Enver Ünlü; İlçede bir ilk olmasından ve eğitim alanında yatırım yapmak isteyenler için yeni bir alan olarak öncülük yaptıkları için Özel Beyaz Zambak Kreş ve Çocuk Evi kurucularını ve emeği geçenleri tebrik ederken, bu gelişmenin özel okullar alanında da alt yapı araştırmalarına vesile olduğunu belirtti.  Belediye Başkanı Recep Özkan; Yerinde sayanların yok olmaya mahkum olacaklarını” belirtirken ilçemizde eğitimde hayırseverlerin katkısı, Okullaşma,Yüksek Öğretim, Lise ve Yüksek Öğrenim için Öğrenci Yurtları, Dershaneler ve Rehabilitasyon merkezlerinin açılmasıyla eğitimin her alanında eksikliklerin giderilmesi için gayret edildiğini belirtti.
Kreş Müdürü Meryem Fırat; 5 Personel ile 60 öğrenci kapasitelerinin bulunduğunu ve 300 metrekare kapalı alan içerisinde hizmetleri yürüteceklerini belirtti.
Kaymakam Enver Ünlü, Belediye Başkanı Recep Özkan, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut ile beraberindeki heyet açılış sonrası sınıfları, oyun alanları, yemek salonunu dinlenme salonunu gezip yetkililerden bilgi aldılar ve kreşte bulunan öğrencilere oyuncak bebekler verip sohbet ettiler.
İlçemizde açılmış olan kreş ve çocuk bakım evi bir ilke  imza atarken, Develi’de büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan böylesi güzel bir hizmeti gerçekleştirenlere teşekkür ederiz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.257 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?