logo

Beslenme Alışkanlıklarını Avrupa’da Araştırıyorlar

Kayseri  Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Avrupa Birliği projesi kapsamında; Avrupa ülkeleri arasında beslenme alışkanlıklarındaki değişimlerle, unutulmuş yada unutulmaya başlamış beslenme alışkanlıklarını  yerinde hem araştırıyor hem de ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Food Habits Change – Why “Beslenme Alışkanlıklarındaki Değişiklikler” konulu AB Ortaklık Projesinı Okul Müdürü Firdevs Açıkalın sahipliğinde, Müdür Başyardımcısı Ahmet Turan Karakaş koordinatörlüğünde başarılı bir şekilde yürütüyor.. Ekim 2011’de Danimarka toplantıları il başlayan  çalışmalar, Mart-2012 Polonya, Mayıs-2012 İzmir, Kasım -2012 Portekiz ile dördüncü aşamasını tamamladı. Çalışmalar Romanya ve İtalya ziyaretleri ile devam edecek.

Atatürk Kız Teknik  ve Meslek Lisesi proje ile, Avrupa ülkeleri arasında beslenme alışkanlıklarındaki değişimleri yerinde inceleyerek, unutulmuş yada unutulmaya başlamış beslenme alışkanlıklarını hem yerinde araştırıyor hem de ortaya çıkarmaya çalışıyor. 

Proje tamamlandığında proje ortağı ülkelerin çalışmaları ansiklopedik kitap haline getirilerek yayınlanacak.

Share
571 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?