logo

Belediye Memurlarına çifte bayram, Memurlar Ramazan Bayramında maaşlarını zamlı alacak

Belediye memurlarının maaşlarına aylık 180 TL. Sosyal Denge zammı yapıldı.
Develi Belediye Başkanlığı  ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi İmzalandı.
Toplu sözleşme Develi Belediyesi’nde  657 sayılı Kanununa tabi Memur ve 5393 sayılı Kanunun 49.maddesi uyarınca kadro karşılığı sözleşmeli olarak istihdam edilen toplam  68  personel için 15.07.2012–29.03.2014 tarihleri arasında geçerli olmak üzere imzalandı.
Toplu sözleşme protokolünü İşveren olarak Develi Belediye Başkanlığı adına Başkan Recep Özkan ile  Kamu Görevlilerini Temsilen Bem-Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Mehmet Karakaş ve İşyeri Sendika Temsilcisi Cemil Kaman imzaladı.
Develi Belediye Başkanlık makamında yapılan Toplu sözleşme görüşmelerinde varılan  mutabakat sonucu  imzalanan Sosyal Denge Tazminatına göre Toplu Sözleşmenin 26.07.2012 tarihinden başlamak üzere 657 sayılı Kanuna tabi Memurlara ve  5393 sayılı Kanunun 49.maddesine göre istihdam edilen sözleşmeli kamu personeline  180 TL. Sosyal Denge Tazminatını brüt olarak maaşları ile birlikte ödenecek.
İmza töreninde konuşan Başkan Recep Özkan  sözleşmenin 29.03.2014 tarihine kadar geçerli olacağını belirterek sözleşmenin Belediye çalışanlarına hayırlı olması dileğinde bulundu.
Bem-Bir-Sen Sendikası kayseri  Şube Başkanı Mehmet Karakaş da ramazanla birlikte Develi Belediyesinde çalışanların çifte bayram yapacağına dikkat çekerek  Bundan sonraki sözleşmelerde memurların performansını artırmak için bu sözleşme bir başlangıç olacaktır dedi.
Yapılan sözleşmenin Develi Belediyesine yıllık maliyeti 135 bin TL. oldu.
İmza töreni sonrasında Sendika temsilcisi tarafından Başkan Recep Özkan, Başkan yardımcısı İsmail Develioğlu ve İş yeri temsilcisi Cemil Kaman’a  plaket takdim edildi.

Share
451 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?