logo

Belediye Başkanı Recep Özkan Kayseri`nin en çok izlenen Tv Kayseri kanalında konuştu;

«Erciyes Master Planının tanınması bakımından en şanslı ilçelerden biriyiz»
Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, geçtiğimiz Salı günü Tv Kayseri Televizyonunda Haber Saatinde Haber Müdürü Murat Metiner’in canlı yayın konuğu olarak Erciyes Master Planının Develi’ye yansımaları ve Develi’nin Master Planına bakışı konularında şu  açıklamalarda bulundu; Erciyes Master Planının tanınması bakımından en şanslı ilçelerden biriyiz. Çünkü Develi-Kayseri ulaşım ağımız Erciyes’ten geçmekte özel ve kamuya ait araçlar hariç sadece 60 toplu taşıma araçlarımızla günlük ortalama üç bin yolcu taşınmakta Kayseri’ye gelen-giden herkes Erciyes Master Planı çalışmasını görmektedir.


Bu çalışmalardan da yakın gelecekte en çok istifade eden ilçe Develi’miz olacaktır.
Kış sporları açısından öncelikle Belediye çalışanlarımız olmak üzere gençlerimizin, öğrencilerimizin kayak yapması için imkanlar hazırladık okullarımızdan sıra ile öğrencileri taşıyıp kayak hocaları nezaretinde kayak yapmalarını sağladık Kayak Kulübümüz aracılığı ile çalışmalarımız devam ediyor.
Konaklama konusunda yeterli otelimiz bulunmamakla beraber ilçemizin Turizm öncelikli yöre ilan edilmesini sağlayarak otel ve diğer tesisleri yapmak isteyen girişimciler için alt yapıyı hazırlamış bulunmaktayız.
Erciyes master Planı için yapılan yatırımlar ve girişimler çok önemli ancak alan içerisinde canlı unsuru olmazsa proje eksik kalır işte o yaşam unsurunu canlandırmanın yollarından birisi de Erciyes’te insan, hayvan canlılığı, flora ve fauna zenginliğini artırmaktan geçer, dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.954 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?