logo

BBP’den Gazetemize Anlamlı Ziyaret…

 

 

 

BBP’den Gazetemize Anlamlı Ziyaret… İl Başkanı Soğman’dan önemli açıklamalar

Seçim çalışmaları dolayısıyla Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanı Yaşar Bekir Soğman, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Saraçoğlu ve Develi Belediye Başkan adayı Ramazan Zafer Çeliker ile birlikte Develi’de gövde gösterisi yaptı.

Esnaf ziyaretlerinde bulundu, vatandaşlarla biraraya geldi.

Daha sonra gazetemize anlamı bir ziyarette bulunan ve Develi’de BBP adayının çekildiği konusunda çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirten il başkanı Soğman, partimiz Kayseri’de Develi’de dahil 16 ilçede belediye başkan adaylarıyla 30 mart yerel seçimlerine giriyor, diyen Soğman şu açıklamalarda bulundu.

“Geçmiş tarihte ilçe başkanlığı yapan kardeşimiz bazı gazetelere beyanat vererek ilçe başkanlığından istifa ettiğini ve başkan adayının seçimlerden çekildiğini idda ettiği haberlerini üzülerek öğrendik, asılsızdır doğru değildir, çünkü ilçe teşkilatları her iki yılda bir kongre yapmaları parti tüzüğü ve devletin ilgili kanun maddelerinde yer almaktadır.

İki yılda kongresini yapamayan ilçe teşkilatları münfesih duruma düşer. Kanunen devlet butür teşkilatları yok sayar, geçmişteki kardeşimizin ilçe teşkilatımızdaki iki yıl önce kongre yapmadıkları için kanun önünde resmi bir karar almaları ve beyanat vermeleri doğru değildir.

Yaptıkları açıklamalar şahsi düşüncelerinden öteye gidemez bazı gazetelere verdikleri beyanatlar resmi olarak Büyük Birlik Partisini bağlamaz, dedi.

Partimiz, Develi’de Ramazan Zafer Çeliker’le, ikisi bayan on iki ilçemizde ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımızla seçimlere girmekteyiz, dedi.

BBP Belediye Başkan Adayı Ramazan Zafer Çeliker Konuşmasında ise; Hedefimizde Adalet, Hak’kaniyet ve bilgiye dayalı üretim var, dedi.

Gazetemiz Haber Müdürü Cihan Çimen konuşmasında; Seçimlerin huzur içinde kırıcı olmadan geçmesi en büyük arzumuzdur, bu bağlamda seçimlerin yurdumuza Develi’mize hayırlar getirmesini ve tüm adaylarımıza başarılar dilerim, dedi.

 

 

 

Share
520 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?