logo

Başkan, mahallelerdeki hummalı çalışmaları yerinde inceledi…

Develi Belediye Başkanı Recep Özkan gazetemize yapmış olduğu açıklamada; Reşadiye Mahallesi, Yukarı Develi, İbrahim Ağa Mahallesi, Fenese Yukarı Mahallesi Mustafa Asım Köksal Cadde düzenleme çalışması, Harman Mahallesi yaya yolu, bordür ve asfalt alt yapısı hazırlıkları yanı sıra Bölgesel Hayvan Pazarı ve Aygözme Kültür Merkezi, Spor Kompleksi,Sebze Pazarı Mustafa Büyük Cami çevre düzenlemesi,Seyrani Kampus alanı Adem Yılmaz Camii çevre düzenleme çalışmasının hızla devam ettiğini ve 2013 yılının atılım yılı olduğunu söyledi. 

Başkan Özkan bu çalışmalar dışında;  Zamantı Tüneli içinden çıkan içme suyunun getirilmesi çalışmaları şu anda Öksüt köyü ile Gazi Kasabası arasında boru döşeme çalışması hızla devam ediyor, Bölge Hastanesi için İmar Uygulaması sonucunda 30.000 m2 arsanın hazineye, Sağlık Bakanlığına tahsis edilmek üzere devri gerçekleştiğini belirtti.

YAPILAN ÇALIŞMALAR : 

İbrahim Ağa Mahallesinde Hamam yerine yapılacak olan konut ve spor merkezi projesinin  ihalesi 20 Haziran Perşembe günü yapılması bekleniyor.

* Yeni Sanayi Bölgesi ana yollar ve kuşaklama kanalı çalışmaları sürüyor,

* Alparslan Mahallesine 40 sosyal konut projesi 10 Haziran’da hazine arsa ihalesi aşamasında mimari proje ve inşaat ruhsat hazırlıkları tamamlandı. 

* Fenese Aşağı ve Fenese Yukarı Mahallesi kilitli parke ile Yaya yolu ihalesi yapıldı, çalışmalar başladı. 

* 26 Sokak ve Caddenin ağaçlandırılması refuj bitkilendirilmesi çalışmalarına devam ediliyor. 

* Harman Mahallesi Kilitli parke ile Yaya yolu yapımı İhalesi yapıldı, çalışmaları devam ediyor.

* Muhtelif Mahallelere 30.000 Ton Sıcak Asfalt Çalışması için alt yapı çalışmaları devam etmekte olup, 150.000 m2 Sathi Kaplama Çalışması için alt yapı çalışmaları devam etmekte.

* Reşadiye Mahallesi, İbrahim Ağa Mahallesi, Camii Cedit Mahallesi, Aşık Seyrani Mahallesi ve Mustafa Asım Köksal Mahallelerinde Kilit parke ile Yaya yolu yapım işi hızla devam etmekte.

* Şehir mezarlığı ilave çalışması Mezar yapım işi, 7 Haziran Cuma günü ihalesi yapılacak. 

* Yeni Mahalle Parkı Peyzaj uygulama işi (proje aşamasında)

* Bahçelievler Kültür Merkezi ve Peyzaj Uygulama işi (Proje aşamasında)

* Devali türbe yanı teraslandırma ve Çamlığa bağlantı kurma çalışması (Proje aşamasında)

* Harman Mahallesi Develi AVM esnaflarla görüşmeler devam etmekte.

* Belediye iş makinelerinin naklinde kullanılmak üzere Tır, yerdorse ve tamperli dorse  ihalesi 14 Haziran Cuma günü yapılacak,dedi. 

Daha sonra Başkan Özkan, İlçemizin gelişimini destekleyen diğer çalışmalar hakkında da ise şunları söyledi; Öğretmenevi hizmete girmiş durumda

430 öğrenci kapasiteli KYK Öğrenci yurt inşaatı tamamlanmak üzere, Bahçebaşı TOKİ İlkokulu inşaatı tamamlanmış olup 2013-2014 eğitim yılında hizmete girmesi bekleniyor.

Erciyes Tekir Yolunun TCK tarafından ihalesinin yapıldığını ve ihaleyi alan Müteahhit firmanın çalışmalara bu hafta içerisinde başlaması beklenmekte.

Develi Ovası Arazi toplulaştırma ve Basınçlı sulama sistem ihalesi ikinci bir müteahhit firmaya devredilmiş olup çalışmalar aralıksız sürüyor.

Gezbel yol çalışmasının bu yıl içerisinde tamamlanması hedeflenmekte, Orman İşletme Şefliği tarafından  Aksu çevre düzenleme ve 40 bin fidan dikimi için teraslama çalışmaları sürüyor, dedi.

Share
680 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?