logo

Basın Toplantısında Başkan Özkan beklenen açıklamayı yaptı… AK PARTİ’LİYİM, OYUM AK PARTİ’NİNDİR

Basın Toplantısında Başkan Özkan beklenen açıklamayı yaptı… AK PARTİ’LİYİM, OYUM AK PARTİ’NİNDİR

Belediye Başkanı Recep Özkan geçtiğimiz Salı günü Zile Acı Su’da Basın toplantısı yaptı.

İlçe ve İl Basın temsilcilerinin katıldığı toplantıda Özkan geçmiş 10 yılı ve ilçedeki yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirdi.

Hakkın daki söylentilere sert cevap verdi.

Basın toplantısında önemli açıklamalar yapan Recep Özkan, birçok soruyu da cevap vererek, ilçemizde yaşanan son siyasi gelişmeleri değerlendirdi. 

Başkan Özkan, “2023 Develi hedeflerinin alt yapısı hazır olan, 10 yılda hizmet çıtası yükselen, projeleriyle sağlam temeller üzerine oturmuş bir Belediye teşkil ettiklerini” belirtti.

Özkan, “Develi’ye yapılan hizmetler için Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimizin, Ak Parti teşkilatımızın, İlçemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve Develi dışında faaliyetlerini sürdürmekte olan Develi ve Köyleri dayanışma derneklerimiz, Meclis üyelerimiz ve Belediye personelimizin yanı sıra hayırseverlerimizin ve vatandaşlarımızın desteği ile yapılmıştır. 

Çalışmalarımız esnasında bizlere verdiğiniz destekten dolayı ilçe halkımız ve belediyemiz adına sizlere ve çalışan personelinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Özkan, “Develi ilçemizin gelişimi için SWOT analiz çalışmaları ve DETOK projeleri sayesinde en az 10 yıllık gelişim planı hazır hale getirilmiştir. Belediyeler artık su, yol ve kanalizasyon dışında ilçenin gelişim stratejilerini belirleyen ve yürüten kurumlar haline gelmiştir. İlçemizin kuruluşunun 143. Yıl dönümümde büyükşehir ile bütünleşmemiz Develi’miz için tarihi bir fırsat olarak düşünüyor bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirileceğine inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Özkan, “30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerde başka bir adayla yola devam edilecek olması Ak Parti teşkilatımızın kararıdır saygıyla karşılıyorum. 2023 Develi hedeflerinin hayata geçirilmesinden en çok mutluluk duyacak benim çünkü ilçemizdeki yaşam standartlarının yükselmesi bize ve gelecek nesilleri yakından etkilemektedir. Hizmet çıtasında başarı ne kadar yükseğe çıkarsa ben de o kadar memnun olurum,dedi.

Açıklama sonrası basın mensuplarından gelen soruları cevapladı.

10 yılda bir çok projelere imza attınız bunların içerisinde sizi en çok mutlu eden projeler nelerdir?

Cumhuriyet Meydanının birinci etabının tamamlanmış olması, 

Mustaf Aksu Kültür Merkezi ve Sinemanın hizmet vermeye başlaması,

Seyrani Kampüsünün gelişmesi ve KYK Yurdunun tamamlanması projelerinin ilçe için çok olumlu olduğunu düşünüyorum.

Pişman olduğunuz, keşke yapmasaydım dediğiniz proje veya işleriniz oldu mu? sorusuna

TOKİ konutlarının 5 kat üzerinin yapılmasını engelleyemediğimizden dolayı üzgünüm. Kendisinin bir şehir plancısı olarak yüksek katlı binalara karşı olduğunu, TOKİ tarafından ilçede yaptırılan konutların 5 kat üstü olmasına karşı olduğunu,  ancak TOKİ’nin  resen yetkili olması nedeniyle duruma müdahale edemediklerini belirtti. 

Hakkınızdaki söylentilere nediyorsunuz?

Özkan, Siyasi haklarımı helal ediyorum ama şahsi haklarımı hiç kimseye helal etmiyorum. Adamın belgesi yok. İşlemi yapılmamış. Beni gidip İl yönetimine şikayet ediyor. Yani mahkemelere gitmiyor. Dedikodular yapıldı. Bunların konuşulması gerekiyordu. Ama konuşulmadı. Bir söz vardır  müde-i umumi  iddiasını ispatlı yükümlüdür diye. Ama ispat etmeyi bizden istediler. Bu olacak iş değil. İftirayı atanlar bunu ispatlamaları gerekirken, tersine benim ispatlamam beklendi, Yapılmayan, olmayan bir şey nasıl ispatlanabilir ki soruyorum.

Ama yürekten inandığım bir Hadis-i Şerif var. Şöyle deniyor “Kınamayınız,  kınadığınız başına gelmedikçe Allah canınızı almaz.

”Ben bunun gerçekleşeceğini yürekten inanıyorum.”dedi.

Özkan, Kayseri ve Develi gündeminde  başka partiye geçeceğiniz veya bağımsız aday olacağınız konuşuluyor, sorusuna ise;

“Ben 10 yıl  Ak Parti  Belediye Başkanıyım. Başka parti veya bağımsız  aday olacak kadar vefasız ve şahsiyetsiz  insan değilim. Ben Ak Partiliyim. Başka bir partiden aday olmayacağımı bildiriyorum. 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerde başka bir adayla yola devam edilecek olması Ak Parti teşkilatımızın kararıdır. Saygıyla karşılıyorum. Ancak bu süre içerisinde şunu belirtmek isterim ki; 

Dedikodu üretim merkezlerine siyasi haklarımı helal ediyorum ama şahsi haklarımı hiç helal etmiyorum!” diyerek cevap verdi. 

Kayseri’nin 5.Üniversitesi Develi’ye kurulur mu? sorusuna

Özkan; Develi Kampüsü’nün içerisinde yer alan Meslek Yüksek Okulu’nun, Ziraat Fakültesinin bölge için çok önemli olduğunu, ancak gelinen noktada kampüsün halen önemli eksiklikleri olduğunu, bunun içerisinde öğrencilerin talebi olan Spor Salonu, Ziraat Fakültesine acil bir laboratuvarın kampüs içerisine yapılması gerektiğini, artık yeni yasa ile birlikte  Kampüs Alanı’nın da sorumluluğunun Büyükşehir dahiline girdiğini, bu kampüsün il merkezi dışında Üniversiteye dönüşebilecek en önemli Kmapüsün Develi’de olduğunu ve bu konunun Yahyalı,Tomarza ve Yeşilhisar için de önemli olduğuna dikkat çekti. 

Kampüs alanı içerisinde yarım kalmış Meslek Yüksek Okulu binası neden ilerlemiyor?

Tamamen hayırseverle alakalı bir durum.

Yeniden Aday olamamanın  nedeni nedir, yani 17 Aralık gelişiminin etkisi var mı ? sorusuna 

Tam bilmiyorum. 

Belki birçok sebep var. 

Cemaat söylentileri olabilir, diğer dedikodular da olabilir, diyen  Recep Özkan, Aday adaylığı süreci içerisinde parti tabanıyla ve yönetimlerle bir çok görüşmeler yaptığını, bu görüşmeler sonrasında  bir dönem daha  devam kararı çıktığını, Hiçbir yere kendisinin aday olmak için tazyikinin olmadığını, belirterek vebalden kurtulduğuna inandığını, buna karşın hiç kimseye karşı bir tavrının olmadığını da belirtti.

Ben Ak Partiliyim. 

Oyum Ak Partiye. 

Share
524 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?