logo

BASIN AÇIKLAMASI; Başkan Mete Eke AKP’nin Üye Kayıt Sistemini Eleştirdi, Eke, «AKP Bu Kepazelikten Vaz Geçsin»

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, bir basın toplantısı düzenleyerek ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda AKP hükümetini eleştiren Başkan Eke, AKP İl teşkilatının üye kayıtlarında sahtecilik yaptığını söyledi. 

Şuan Milliyetçi Hareket Partisi Tomarza İlçe Başkanı olan Mustafa Köse’nin kendi rızası olmadan usulsüz bir şekilde AKP Tomarza İlçe Teşkilatına üye yapıldığını belirten Başkan Eke, Tomarza İlçe Başkanının AKP yetkililerine dava açtığını belirterek bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

AKP hükümetini eleştiren Başkan Eke, “on yıldan beri ülkemizi idare eden AKP Zihniyeti kavgacı, uzlaşmaz, ayrıştırıcı, milli değerlerimizi hırpalayıcı politikalarıyla ülkemizi nereye getirdiği milletimiz tarafından açık bir şekilde gözlenmektedir” dedi.

Başta terör meselesi olmak üzere ekonomi, işsizlik, hayat pahalılığı ve özelliklede dış politikadaki komşularımızla olan, neredeyse savaş noktasına gelinmesinin bir yanlış projenin ve düşüncenin ürünü olduğu belirten Başkan Eke, “yakın komşularımızda olan ilişkiler milli çıkarlarımızda ziyade başka ülkelerin taşeronluğu rolüne soyunarak adeta dostumuzdan çok düşman ülke meydana getirilmiştir. Bunun karşılığı sıkıntıya sokulan güvenliğimiz ve hükümetin çaresizliği sonucu Malatya Kürecik’de kurulan füze savunma sistemi yetmiyormuş gibi şimdide belirlenecek bir ilimize Patriot Füzelerini konuşlandırılması, geleceğimizin akıbeti daha da tehlikeli sonuçlara doğru yol almaktadır. Bu ve buna benzeri konuları irdelediğimizde AKP Hükümeti’nin on yıldan beri ülkeyi nereye getirdiği açık bir şekilde bilinmektedir” diye konuştu. 

Başkan Eke,  son günlerde gündeme gelen AKP’nin üye kayıt sistemini de eleştirerek, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin üye sayısını artırma maksadıyla bütün illerde olduğu gibi ilimizde de adeta bir işportacı görünümünde şehrimizin Pazar yerleri ve muhtelif noktalarına stant açarak insanlarımızı psikolojik baskı altında üye yapmaya soyunduklarını söyledi. 

Üye kayıt sisteminde AKP’nin artık birazda öteye giderek, başka siyasi partilerde resmi görevli olanları da hileli bir şekilde üye yaptıklarının altını çizen Başken Eke,  bunlardan birinin de Milliyetçi Hareket Partisi Tomarza İlçe Başkanı Mustafa Köse’nin olduğunu söyledi. 

Usulsüz ve kendisine bilgi verilmeden halen Milliyetçi Hareket Partisi Tomarza İlçe Başkanı Olan Mustafa Köse’nin de AKP’ye üye yapılarak kendisinin mağdur edildiğini belirten Başken Eke, konuyu yargıya taşıdıklarını söyledi. 

Yapılan bu yanlışının sonunu kadar takipçisi olacaklarının altını çizen Başkan Eke, şöyle devam etti:

 “Kendisinin iradesi dışında sahte imzası kullanılarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı sayfasında üyeliği çıkmıştır. Bu konuda söyleyecek çok şey var ama tek kelimeyle AKP Yöneticilerini sizlerin aracılıyla bu kepazelikten vaz geçmelerini söylüyorum. Bu bir hak ihlalidir. Tomarza ilçe başkanımız bu durum karşısında Cumhuriyet Başsavcılığına ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Sonucu hep birlikte göreceğiz. Yaşanılan bu olay, siyasi partiler açısından son derece çirkin, yakışıksız ve kabul edilmez bir durumdur. Herkesi kanun ve nizamlara uygun bir şekilde siyaset yapmaya davet ediyoruz.”

Kendisinin bilgisi dışında AKP’ye üye yazılan Milliyetçi Hareket Partisi Tomarza İlçe Başkanı Mustafa Köse’de AKP yetkilileri adına Tomarza Cumhuriyet Başsavcılığı’na sahtekârlık ve sahte belge düzenlemekten suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Share
360 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?