logo

Balcıları bilgilendirme toplantısı

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kongre Merkezi’nde 22-26 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 1’inci Uluslararası Katılımlı Bal ve Bal Arısı Ürünleri Fuar, Çalıştay ve Kongresi için Develi’de de arıcılarla toplantı yapıldı.
Kongre Başkanı, Erciyes Üniversitesi Seyrani Ziraat Fakültesi Ögretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Silici’nin bilgi verdiği toplantıya, Develi Arıcılar Derneği, Kayseri Arıcılar Birliği üyeleri, 30 kadar arıcı ve Belediye Başkanı Recep Özkan katıldı. Doç. Dr. Sibel Silici, kongreye 20 ülkeden arıcılık ve bal konusunda uzmanların katılacağını, bal kimyası ve bal arısı ürünleri, beslenme ve sağlık, bal ve bal arısı ürünlerinin mevzuatı ve güvenliği, bal ve bal arısı ürünleri biyoteknolojisi, bal ve bal arısı ürünlerinin depolanması ve ambalajlama teknolojileri, bal ve bal arısı ürünü işlemedeki teknolojiler ve yenilikleri konularının görüşüleceğini söyledi.


Belediye Başkanı Recep Özkan’da Develi ve yöresinde arıcılığın gelişmesi için bu tür toplantıların çok önemli olduğuna dikkat çekti.
Develi Arıcılar Derneği Başkanı Münir Zent’de ilçede arıcılıkla geçimini sağlayan 60 üyelerinin bulunduğunu, sezonda yaklaşık 100 ton bal elde edildiğini kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.129 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?