logo

Azerbaycan Milli Kahramanı Develi’de Karabağ Savaşını Anlattı…

Azerbaycan Milli Kahramanı Gazi İbad Hüseyinli, Mustafa Aksu Kültür Merkezinde ‘Karabağ Savaşı öncesinde ve sonrasında neler oldu’ konulu konferans verdi.

Develi Kaymakamı Enver Ünlü ve Belediye Başkanı Recep Özkan’ı makamında ziyaret eden İbad Hüseyinli tarihi Develi Lisesini de gezdi. Daha sonra burada Karabağ savaşıyla ilgili konferans düzenlendi. Konferansa Belediye Başkanı Recep Özkan, Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut, İl Genel Meclis üyesi Fazlı Özkara, öğretmenler ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.

Azerbaycanlı Atilla Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Gülşen Behbud konuşmasında, Gazi İbad Hüseyinli’nin tarihe adlarını silinmez harflerle yazdırdığını belirterek, ”Dünyaya mertlik ve kahramanlık dersi veren unutulmaz kahramanlardan biri de İbad Hüseyinli’ydi. Azerbaycan topraklarının bütünlüğü uğruna, göğsünü kurşunlara siper ederek vuruşan ve kahramanlığı ile ‘Azerbaycan Bayrağı’ madalyası ile ödüllendirilen; Karabağ savaşında keşif kuvvetleri komutanlığı yapan özel görevli keşifçi İbad Hüseyinli’dir. Karabağ savaşında gönüllü grup oluşturarak, Azerbaycan topraklarının korunmasında etkin görev yaptı” dedi.

Azerbaycan Milli Gazisi İbad Hüseyinli Karabağ savaşı öncesi ve sonrasını kapsayan hatıralarını anlattı. Konferans sonrası Belediye Başkanı Recep Özkan tarafından İbad Hüseyinli’ye plaket verdi.

Share
733 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?