logo

Ayvazhacı Köyünden Kızılay`a büyük destek

Kızılay’ın kan bağış kampanyasına, ilçemiz Ayvazhacı köyü bu yılda Kızılay’a 62 ünite kan bağışlayarak büyük destek verdi. Ayvazhacı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği temsilcisi Feramuz Serçe gazetemize yapmış olduğu açıklamada; Kayseri Kızılay Kan Merkezi’ni arayarak kan bağış kampanyasına geçen yıl olduğu gibi bu yılda  destek vermek istediklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta köye giden heyet önce kan bağışı hakkında köylüleri bilgilendirdi, daha sonra vatandaşların kan bağışlarını kabul etti.
Köylüler 62 ünite kan bağışında bulundu. Yaklaşık 60 kişilik grupta ilaç kullanımı, tansiyon gibi bazı sebeplerden dolayı bağışta bulunamadı.

Bu örnek davranışı sergileyen Ayvazhacı Köyü Yrd. ve Day. Derneği Temsilcisi Feramuz Serçe ve Ayvazhacı köyü sakinleri ilçe de takdir topladı.
Dernek Başkanı Feramuz Serçe, üyeler arasında kan ihtiyacı olduğunda sıkıntı yaşanmaması amacıyla 200 üyenin kan grubu telefon numaralarının sisteme kayıt edildiği  ihtiyaç duyan herkese  bir telefon kadar yakın olduklarını belirtti. Biz hiç istemesek te bazen taze kana ihtiyaç duyuluyor, bu nedenle hemşehrilerimiz arasında sosyal bir dayanışma örneği olarak böyle bir sistem kurduklarını belirtti.
Köylülerinin örnek bir davranış sergilediğini ve burada kan bağışına olan ilginin yüksek olduğunu belirten Kızılay yetkilileri kan bağışının Ayvazhacı köyünde ikinci  defa gerçekleştiğini belirtti.
Muhtar Adem Pancar; Kızılay’ın kan bağış kampanyalarına destek vermekten dolayı duydukları mutluluğu ve gururu ifade ederek kan bağışı konusunda köylüleri bilinçlendirmenin de önemine vurgu yaptı.
Ayrıca; TRT Develi Temsilcisi Ufuk Yıldırım’ında kampanyaya ilgi göstermesi Ayvazhacı Köyünde memnuniyet verdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.158 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?