logo

Avukat Recep Çerçi aday adaylığını Açıkladı

AK PARTİ ADAYLIK SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Avukat Recep Çerçi aday adaylığını Açıkladı

Yaklaşan genel seçimler dolayısıyla siyasi hareketlilikde Ak Parti’de canlandı.
Aday adayları bir biri ardına aday adaylıklarını açıklamaya devam ediyor.
İlçemizle birlikte Yeşilhisar, Yahyalı ve Tomarza ilçelerinin yakınen tanıdığı Avukat Recep Çerçi Ak Partiden milletvekili olmak için aday adaylığını açıkladı.
Milliyetçi ve Muhafazakarlığıyla bilinen Avukat Recep Çerçi gazetemiz ziyaretinde; Develi, Yahyalı, Tomarza ve Yeşilhisar olmak üzere dört ilçeyi temsilen Kayseri Milletvekili olmak için aday adaylık başvurusunda bulunduğunu belirtti.


Avukat RECEP ÇERÇİ KİM DİR?
1966 Develi Güney Yukarı Mahallesi doğumlu olup, annesi Tombullardan Durmuş kızı Hanife, Babası Çerçioğullarından Ramazan Çerçi’dir.
Çerçi; Her ne kadar, Develi doğumlu olup akrabalarının büyük kısmı Develi ve Köylerinde .yerleşik ise de bir kısım akrabaları da Tomarza ilçesinin Kelgin ve Pusatlı Köyü ile Yahyalı İlçesinin, Kavacık Mahallesi, Kopçu, Kocahacıllı, Yerköy, Ağcaşar, İlyaslı, Süleyman Fakılı, Yuları ve Karamadazı Köylerinde ikamet etmektedir.
Babasının maliyedeki görevi nedeni ile ilköğretimine: Yeşilhisar İlçesi, Ziya Gökalp İlk Okulunda başlayıp dördüncü sınıfa kadar bu okulda öğrenim gördükten sonra ilköğretimini Develi İlçesi, İstiklal İlkokulunda tamamlamıştır. Ortaöğretimine; Pınarbaşı İlçesi, Pazarören Öğretmen Okulu yatılı bölümünde başlayıp burada bir yıl öğrenim gördükten sonra ortaöğretimini Develi İlçesi, Merkez Ortaokulunda tamamlamıştır.
1980 yılında yapılan kurumlar sınavında, Ankara Maliye Meslek Lisesini kazanarak bu okulda Lise öğrenimine başlamış, 1983 yılında mezun olarak Kayseri İli, Erciyes Vergi Dairesi Müdürlüğüne “vergi memuru” olarak atanmış, ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak yükseköğrenimine başlamıştır. Erciyes Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde bir süre çalıştıktan sonra, Ankara İli, Çubuk İlçesi, Vergi Dairesi Müdürlüğüne buradan da Maliye Bakanlığı Baş Hukuk Müşavirliği ve Muhakemat Müdürlüğüne atanmış ve bu süreçte bir taraftan çalışırken bir taraftan da yüksek öğrenimini tamamlamıştır.
1987yılında, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, aynı yıl vergi memurluğundan daha önce öğrenim gördüğü Ankara Maliye Meslek Lisesine “Hukuk Öğretmeni” olarak atanmışve aynı süreçte bir taraftan da öğretmenlik mesleği ile bağdaşması nedeniyle avukatlık stajını
yaptıktan sonra serbest avukatlık faaliyetine başlamıştır.1990 yılında, Ankara Maliye Meslek Lisesindeki öğretmenlik görevinden istifa ederek tüm mesaisini Avukatlık mesleğine yönlendirerek Çerçi Hukuk Bürosu’nu kurmuştur.1985 yılında, bir taraftan yüksek öğrenimini ve bir taraftan da çalışma hayatını devam ettirirken Türkiye genelinde faaliyet göstermek üzere mezun arkadaş ve hemşerileri ile birlikte “Maliye Okulu Mezunları Derneği” ile “Develililer Kültür ve Yardımlaşma DerneğP’ni kurmuş, Maliye Okulu Mezunları Derneğinde 1992 yılına kadar yönetim kurulu üyeliği, genel sekreter yardımcılığı ve genel sekreter olarak, Develiler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde ise, 1992 yılına kadar yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevlerinde bulunduktan sonra 1992-1994 döneminde Genel Başkanlık yapmıştır. 2010 yılında Ankara’da bulunan Kayserili bir kısım bürokrat ve iş adamı hemşerileri ile birlikte “Erciyes Aydınlar Platformu'”nu kurmuş olup halen bu platformda “yönetim kurulu” üyeliği görevini yürütmektedir.1988 yılında, annesi Yahyalı İlçesi, Taşan Köyünde ikamet eden “Halit Ağalardan” Nazmiye, babası ise, Tomarza İlçesi, merkezinde yerleşik “Süleyman Ustalardan” Halil olan ve Maliye Meslek Lisesi ile Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup Erciyes Üniversitesi, Bütçe
Dairesi Başkanlığında “memur” olarak görev yapmakta olan Gülsen İBİŞ ile evlenmiş, bu evliliğin den Hanife Hande ve Tuğra Çağan adında iki çocuğu bulunmaktadır. Eşi Gülsen Hanım halen Başbakanlık Türkiye İstatistik Kurumunda “Şube Müdürü” olarak görev yapmaktadır.Futbol yaşamına 1980 yılında, Yukarı Develi Selçuk Spor’da başlayıp, sırası ile Develi İstiklal Spor, Ankara ilinde, Maliye Spor ve Esnaf Spor’da devam ettikten sonra 1988 yılında üçüncü lig takımlarından Bahçeli Gençlik Spor’da sonlandırmıştır.Vergi Hukuku alanında uzman olup bu alanda makaleleri bulunmakta olan ve İngilizce bilen Sn. Çerçi halen Çerçi Hukuk Bürosunda Koordinatör avukat olarak mesleğini devam ettirmektedir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
6.059 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?