logo

AK Parti Kadın Kollarının düzenlediği «Aile Müessesesinin Önemi» konulu konferans yoğun ilgi gördü…

Aşure haftası etkinlikleri Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapıldı.

Aşure haftasında AK Parti Develi Kadın Kolları tarafından aile öneminin ön plana çıkartılması, Aile müessesesinin kuvvetlenmesi ve evlenmeden önce yapılması gerekenler ile evlilik esnasında aile bireylerinin vazifelerini içeren  bir de konferans düzenlendi.

Psikolojik Danışman Mustafa Atak tarafından verilen Aşure’nin önemi ve Evlilik müessesesi konulu konferansa Develi Belediye Başkan Vekili İsmail Develioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Duırukan, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırtaşı ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda kadın katıldı.

Develi Kadın Kolları Başkanı Ümmühani Kaliber; Konuşmasında katılımcılara teşekkür etti.

İl Başkanı Pakırtaşı; Muharrem ayının kardeşliğin ve birlik beraberliğe vesile olduğunu belirterek Tüm İslam Alemine hayırlar getirmesi dilek ve temennilerinde bulundu.

Psikolojik Danışman Mustafa Atak konferanda, Evlilik öncesi gençler, yeterince bilgi sahibi olamamaktadır. Fısıltı gazetesi yoluyla edinilen duyumlardan ve medyadaki dizilerde görülen örneklerden yola çıkarak kurulan yuvalar kısa süre sonra çatırdamaktadır. Bilinçsizce yapılan evliliklerin birçoğu şiddetlik geçimsizlik ve boşanma ile noktalanmaktadır. Ülkemizde 2000-2010 yılları arasında yaklaşık 1.000.000 çift boşanmıştır. 

İnsan, bu ürkütücü rakam karşısında “Biz Evleniyor muyuz Yoksa Eğleniyor muyuz” demeden edememektedir, dedi.

Konferansı ile Neslimizin muhafazası ve aile bağlarımızın kuvvetlenmesine katkılarından dolayı Mustafa Atak’a Belediye Başkan Vekili İsmail Develioğlu Plaket takdim etti.

Program sonunda Mustafa Atak Evleniyormuyuz, Eğleniyormuyuz isimli kitabını imzaladı.

Program sonunda AK Parti Develi İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından Aşure haftası münasebetiyle düzenlenen Aşure gününde misafirlere aşure ikram edildi.

Share
435 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?