logo

Astımınızı Kontrol Altına Alabilirsiniz

 

 

 

Astım, HAVA yollarının daralması Ile Kendini gösteren Halinde Gelen kronik Solunum Yolu hastalığıdır (krizler) ataklar ettik. Dünyada 235-300 Milyon Kadar astımlı hasta Yetersiz oldugu Tahmin edilmektedir Yaklasik. Ülkemizde her 7-8 çocuktan Biri Astım hastasıdır Astım Hastalığının görülme sıklığı giderek artmaktadır ettik onu 12-13 erişkinden Biri, İMKB.

06 Mayıs Dünya Astım Günü dolayısıyla, Astım Hastalığının belirtileri TEDAVISI Hakkında Açıklama Yapan Acıbadem Kayseri Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Nevin Fazlıoğlu şunları ereceklerinin söyledi ettik: “Astımın en Önemli belirtileri nefes darlığı, öksürük, göğüste ıslık sesi hışıltı Ile göğüste tıkanıklık hissidir ettik. Astım hastalarında en sik Krize (atağa) Yol Açan etkenler imkb şunlardır: Ev tozu akarları, Çimen, Ağaç, hububat polenleri, küfler, hamam böcekleri, kedi, köpek, kuş Gibi ev İÇERİSİNDE beslenen hayvanlar, nezle grip Gibi infeksiyonlar, sigara dumanı, odun , Kömür dumanı, tezek yakma, parfüm, saç spreyleri, YEMEK, boya KOKULARI Gibi Ağır Kokular, otomobil içerisindeki Kokular, sis HAVA mevsim şartlarında degisim, gülme, ağlama Gibi ani sik ettik, HAVA KİRLİLİĞİ, ‘psikolojik faktörler, Egzersiz, Asiri rutubetli İKLİM A.Ş. nefes alışverişini GEREKTIREN ÇALISMA manevralar, Mesleki faktörler.

Astım temelde Bir havayolu hastalığı Olması nedeniyle, kullanilan İlaçların birçoğu inhalasyon (nefes Ile Ilaç Çekme) Ile Verilir. İlaç, doğrudan hasta Yetersiz income bölgeye Yani HAVA Yollarina sales. Böylece ÇOK Küçük dozlarda safra yarar Elde edilirken yan effects de en aza indirilmiş Olur.

Astım tedavisinin amacı hastalığın Kontrol Altına alınması sağlanan met durumun idame ettirilmesidir ettik. Astım hastalığı Düzenli hekim kontrolünde Düzenli Ilaç TEDAVISI kullanıldığında Kontrol Altında tutulabilen Bir hastalıktır ettik. Astımlı Bir hasta Yetersiz for Kontrol Altında Olmak; Gündüz’ün Astım yakınması bulunmaması, gece Astım nedeni Ile uyanmama, hastalığı YALIM Eden Kontrol Altında Tutan İlaçları kullanırken AYRICA Hızlı ve etkili nefes açıcı ilaçlara gereksinimin olmamasi normal düzeyde olmasi ölçümlerinin nefeslerden, Günlük işlerin engellenmeden yapılabilmesi demektir ettik. “

 

 

 

Share
574 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?