logo

Artık Sona Gelindi

Vali Bilici; İlçemiz ve Beldelerimizde yatırımları yerinde inceledi
Artık Sona Gelindi
Develi Ovası’nın sulama ihtiyacını karşılayacak olan Zamantı Tünelinde mutlu sona yaklaşılıyor. Zamantı Tünelinde mutlu sona yaklaşılıyor. Vali Bilici, Zamantı’nın hizmete girmesi ile birlikte, Develi ve çevresinde Tarım alanında yeni bir döneme girileceğini söyledi.
Vali Mevlüt Bilici ve beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Karayolları 6. Bölge Müdürü Mustafa Karademir, DSİ.12.Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Tarım İl Müdürü Adnan Akay, İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara, İl Çevre ve Orman Müdürü Ali Rıza Baykan’ında bulunduğu gurupla Kayseri’den hareket eden Vali Bilici, İl Genel Meclis üyelerininde katıldığı gurup ilçemiz Elbiz parkında kahvaltıda bulundu.

Sonrasında heyet İlçe Kaymakamı Enver Ünlü’yü makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Ünlü,  brifing verdi, daha sonra heyet  Zile, Gazi ve Sindelhöyük beldelerinde bir dizi incelemelerin ardından daha sonra Vali Mevlüt Bilici ve beraberindeki heyet ile birlikte Sindelhöyük, Gazi beldesinde incelemelerde bulundu.
Yapımı 1991 yılında başlayıp 19 yıldır devam eden ve tamamlanmasında sona yaklaşılan Zamantı Tüneli’ne geçti. Vali Mevlüt Bilici, Zamantı Tünelinde yaptığı incelemelerin ardından tünelin önemine istinaden açıklamalarda bulundu.
Zamantı Tüneli’nin Develi ve İlimizi için çok önemli olduğunu belirterek, 19 yıldır devam tünelin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Vali Mevlüt Bilici, bu tünel buradaki Develi Ovası’nın sulanması için öngörülen bir tünel. Bu tünel sayesinde Develi Ovası’nda sulanabilir alan iki katına çıkartılacak. 
Şu anda betonlama çalışması devam ediyor dedi.
Zamantı Tüneli’nin incelenmesinin ardından Vali Mevlüt Bilici ve beraberindeki heyet Zile beldesi ziyaret ederek belediye başkanından belde hakkında bilgiler aldı.

Etiketler: » » » »
Share
1.263 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?