logo

Ara eleman sıkıntısına çözüm

Develi’de sanayici esnafı ara eleman bulmakta zorlanıyor. Bu sebeple Mesleki Eğitim Merkezi’nde, köylerden gelecek çırak adayları için yatılı bölüm açılarak, soruna çözüm bulmaya çalışılıyor. Develi Kaymakamlığı tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki çıraklık eğitimine katılabilecek 30 öğrencinin yatılı olarak eğitim görmesi için, binanın bir katı bu öğrencilere tahsis edilecek. Okulun donanım ve masraflarının da Mesleki Eğitim Merkezi tarafından karşılanacağı belirtildi. Develi Kaymakamı Enver Ünlü’nün, Develi sanayi esnafının sorunlarını dinlemek üzere çıkmış olduğu esnaf ziyareti sırasında, Belediye Başkanı Recep Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Nazım Birol, İlçe Mili Eğitim Müdürü Bekir Karabulut ve Mesleki Eğitim Müdürü de eşlik etti. Ziyaretten memnun kalan sanayiciler, ara eleman bulmakta çok zorlandıklarını ifade ettiler.
Kaymakam Enver Ünlü, eğitim merkezinde 30 branşta ustalık kursu ile 26 branşta çıraklık kursu açtıklarını belirtti. Ünlü, 200 kursiyerin bu kurslardan yararlandığına dikkat çekti.
Belediye Başkanı Recep Özkan ise belediye olarak mesleki edindirme çalışmaları kapsamında, İŞKUR ile beraber projeler yürüttüklerini belirtti. Özkan, daha çok proje yaparak sanayi esnafının taleplerinin karşılanmasına katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.024 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

BENZER HABERLER

Genel Bilgiler
Develi Tarihi Bilgileri

Develi Tarihi Bilgileri