logo

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığından Konferans “Ailede Saygı, Sevgi ve Güven”

Sosyolog, Aile ve Eğitim Danışmanı Turan Öztürk, “Ailede mutluluğun sırları, sevgi, saygı ve güvendir” dedi.
Develi Mustafa Aksu Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Babalar Günü” programında, “Ailede Mutluluğun Sırları” konulu konferans veren Öztürk, Avrupa’daki ve Türk toplumundaki boşanmaların karşılaştırmasını yaptı.
Eşlerin birbirlerini anlayabilme konusunda gereken hassasiyeti göstermediklerini bildiren Öztürk, çocukları anlama ve dinleme konusunda da babalara düşen vazifeyi bir kez daha hatırlattı.
Öztürk, evlilik terapilerine gelen kadınların önemli şikayetlerinden birisinin, “Benim evdeki eşyalardan hiç farkım yok, evimde değerli değilim” olduğunu ve kendini böyle kıymetsiz hisseden bir insanın evliliği yürütemeyeceğini kaydetti.
Konuşmasında, “Ailede mutluluğun sırları, sevgi, saygı ve güvendir” diyen Öztürk, şöyle devam etti:
“Aile içi iletişim, bilgi ve duygu aktarımıdır. Erkekler bilgi aktarır ve ‘her şeyi anlattım, daha ne istiyorsun’ der. Ama duygu eksik kalır. İşte bu yüzden, biz de ‘Kadınları anlamaya çalışma, sev’ deriz. Halbuki kadının duygusal ihtiyaçları vardır. Bunu karşılamazsan duygusal ihmal oluşur.
Evlilikte 3 dönem vardır. Bunlar, romantik duyguların olduğu dönem ki ortalama 2 yıl sürer. Diğer 2 dönem ise güç çatışması, kişilik çatışması dönemi ve bağlılık dönemidir. Eşler arasında güç çatışması çözülebilirse, evlilik yaşar.”
AK Parti İlçe Başkanlığı Kadın Kolları tarafından organize edilen programa, AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Durukan, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Programda, katılımcılara peynirli gözleme ikram edildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.140 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?