logo

Ahmet Gürlek’in yeni bir kitabı daha yayınlandı

İzmir’in düşmandan kurtuluşunun 90. Yıldönümü etkinlikleri anısına, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 9 yeni kitap yayınlandı.Büyükşehir Belediyesi kentin tarihine ışık tutacak, sosyal, ekonomik ve kültürel belleğini yaşama geçirecek 9 yeni kitap  için bir tanıtım söyleşisi   düzenledi.Kültürpark İzmir Sanat’ta “90. Yılda 9 Kitap” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi. Araştırmacı Orhan Beşikçi’nin yönettiği söyleşiye Ahmet Gürlek, Ertan Daş, İlhan Pınar, Bülent Durgun, Efdal Sevinçli, Sadık Kurt, Özgür Akkavak, Umut Uğur Dikçam, Günver Güneş katıldı.
Söyleşiyi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekilleri Oğuz Oyan ve Mustafa Moroğlu da izledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu konuşmasında, eserleriyle kente hizmet eden 9 yazara ve kitapların İzmirlilerle buluşmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.
90.yılda Bir Kent  9 Kitap söyleşinde şu kitapların tanıtımı yapıldı.
İzmir Milli Kütüphane Müdürü ve Gazetemiz yazarlarından, hemşehrimiz, Ahmet Gürlek, “100. Yılda İzmir Milli Kütüphane” adlı araştırmasını dört yılda tamamladı.
İzmir Milli Kütüphanesinin yüz yıllık bir  yaşam öyküsünü anlatıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları arasında 83 ncüsü olarak  yerini alan kitap, resimlerle de desteklenen bir araştırma, dokuz kitap arasında oldukça  beğeni kazandı.

Share
439 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?