logo

Afrika destekli konferans Mutlu aile başarılı çocuk

Develi’de düzenlenen “Mutlu Aile Başarılı Çocuk” Programına Türkiye’den yaklaşık 7 bin km uzaklardan Tanzanya’dan Harun ve Abdulaziz ile Gana’dan Muhammed Musa’nın Kur’an-ı Kerim okuyarak katkıda bulunmak için gelmeleri izleyiciler tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.
Anadolu Gençlik Dergisi Develi Temsilciliği tarafından organize edilen “Mutlu Aile Başarılı Çocuk”  Programı kapsamında Geçtiğimiz Cumartesi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci Yazar Yusuf Yeşilkaya tarafından bir de konferans verildi.
Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Yönetim Kurlu Üyesi Dr. Yusuf Doğan açılış konuşmasında; Kayseri’mizde ve diğer ilçelerinde Aile yapımızın tamiri ve yapılması gerekenler konusunda konferanslar başlatmış bulunmaktayız, dedi.


Mutlu Aile Başarılı Çocuk  programında Amaç Aile içerisindeki iletişimi güçlendirerek başarılı çocukların yetişmesi için daha mutlu bir aile yaşantısının oluşmasını sağlamaktır diyen Yazar Yusuf Yeşilkaya; Eşler arasında daha iyi iletişim kurmanın altın kuralları, Anlaşmazlık sebepleri ve çözüm yolları, Kadın ve erkeğin yapısal farklılıkları ve bu yüzden yaşanan çatışmalar, Çocuğunuzu tanıma yöntemleri, Aile çocuğuna nasıl bir eğitim vermeli? Gençlerin sevgi karşısındaki tepkileri, Çocuklarınızla iletişiminize sebep olan engeller ve çözüm yolları, Çocuklarda sorumluluk ve özgüven bilincinin geliştirilmesi, Gençlerin anne babalarından beklentileri, konularında izleyicilerle yapmış olduğu araştırmaları paylaşarak  bilgilendirme yaptı. İnsanların kendilerini alkışlamalarına uygulamalı örnek vererek izleyicilerin ellerini havaya kaldırtarak kendilerini alkışlattı.
Programa Belediye Başkanı Recep Özkan, Müftü Cafer Kılınç, Ak Parti ve Saadet Partisi İlçe Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri ,Belediye Meclis üyeleri, Memur Sendikaları Temsilcileri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Ünal ve çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.817 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?