logo

Afet Eğitim Tır`ı Develi`de bir gün mola verdi

AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AK Sigorta İşbirliği ile “Hayata Devam Türkiye” adı altında, toplumu bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde başlatılan projenin üçüncü ilçemizde yapıldı.
“Hayata Devam Türkiye” projesi ile çocuklara, ebeveynlere, işletmelere ve engelli vatandaşlara afetlerin öncesinde, afet sırasında ve sonrasında neler yapmaları ve nelerden kaçınmaları gerektiği konusunda bilgi aktaran Akut Afet Eğitim Tır’ı afet  bilincini geliştirme projesini için Develi’deydi.
Develi İtfaiye Ekipleri, 112 Acil ve Polis teşkilatının takviyesi sayesinde Afet anı Develi Cumhuriyet meydanında yaşanırken alınacak önlemler ve uygulamalı eğitimler verildi.
7.4 şiddetindeki Depremi Gezici Tır üzerindeki güvensiz odada yaşayan Develi Kaymakamı Enver Ünlü; Ülkemizde yaşanan üzücü deprem felaketleri esnasında  üstün başarıları ve  felaket sonrasında halkımızı bilinçlendirme yanı sıra geleceğimiz olan öğrencilerimizin deprem, sel, yangın gibi afetler konusunda eğitimleri gösterdiği ilgiden dolayı AKUT ekibine teşekkür etti.
Önceden ne kadar planlanırsa planlansın yaşanmadan bilinmiyor. Bu nedenle Deprem ve felaket bölgesindeki görevli personelin de depremzede olacağı düşünülerek tüm ülke genelinde ilçeler ve iller arası protokoller yapılarak felekete uğrayan yerleşim birimi yanındaki komşu il ve ilçenin yapacağı çalışmaların planlanması başlatılmıştır, dedi.

Share
397 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?