logo

92. Yıl Coşkusu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs 2011 Perşembe günü saat : 09:00’da Atatürk Anıtına çelenk konulması ve İstiklal Marşıyla bayrağımızın göndere çekilmesi ve Ulu Önder Atatürk, Silah arkadaşlarının ve Şehitler anısına 1dk. Saygı duruşuyla başlayan tören, daha sonra kutlama Develi stadyumunda devam etti.

Tören alanında İlçe Kaymakamı Enver Ünlü beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılanların ve halkın bayramını kutladılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut tarafından yapıldı.
Gençlik adına konuşmalar, günün anlam ve önemini belirten diğer konuşma ve şiirlerle devam eden törende Atatürk’ün gençliğe hitabesi, gençliğin Ata’ya cevabı, Şeref çağrısının ardından, kız ve erkek öğrencilerin gösterileri ayakta alkışlandı.
Bayrak töreni Develi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Safiye Çimen tarafından İlçe Kaymakamı Enver Ünlü’ye bayrak takdimi yapıldı.


Gençlik marşının okunmasıyla devam eden tören de daha sonra bayrak yarışı ve koşu yarışlarının ardından tören resmi geçitle sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.108 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?