logo

40 günde 400 kg atık pil toplandı

Develi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri geri dönüşüm kapsamında atık pil toplama seferberliği başlattı. Temizlik ekipleri, 40 gün içerisinde 400 kilogram atık pil toplayarak hem ekonomiye geri dönüşüm olarak kazanç sağladı hem de çevre temizliği konusunda önemli katkı yapmış oldu.
Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, ilçe genelinde pil toplama seferberliğine katılımın yüzde 95 oranında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. ‘Öğrencilerimiz arasında çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda hepimize görev düşmektedir’diyen, Başkan Özkan, şu bilgileri verdi: “Bizim çalışmamız bu bilincin geliştirilmesi konusunda öncülüktür. Sponsorluğunu Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve Erciyes Ambalaj ve Geri dönüşüm firmasının üstlendiği organizasyonda katılım sağlayan tüm okullara teşekkür belgesi ile dereceye giren okullara kupanın yanı sıra yazıcı, DVD Player, UFO ısıtıcı ile şarjlı aydınlatma aleti hediye edildi. Bu kapsamda Develi Belediyesi olarak çevreye duyarlı ve çevre bilincini yayan bir belediye anlayışı içerisindeyiz. Geri dönüşüm çalışmaları kapsamında geri dönüşüm aracımız alınmış olup 2010 yılı sonuna kadar tüm ilçe genelinde geri dönüşüm yapılacaktır. Yapılan planlara göre toplanması hedeflenen geri dönüşüm miktarı aylık 9 tondur.”
Başkan Recep Özkan, bu çalışmaların yanında ilçe genelinde okullar, resmi kurumlar banka şubelerine atık kağıt kutuları yerleştirilerek atık kağıtların toplandığını belirtti. Şu ana kadar resmi kurumlardan 4 ay içerisinde 5 tona yakın atık kağıt toplanarak geri dönüşüme verildiğini ifade etti. Özkan, bu rakam az olmasına rağmen başlangıç için sevindirici bir rakam olduğunu söyledi.

Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, “Belediye olarak hedeflerimizin başında 2010 yılı sonuna kadar tüm resmi kurumlardan, işyerlerinden ve evlerden atık kağıtların yüzde 80-90’ını toplayarak geri dönüşüme sağlamaktır.”dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1.307 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?