logo

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 92. Yıldönümü, Tüm yurtta ve dış temsilciliklerimizde olduğu gibi İlçemizde de coşku ile  kutlandı.
Kutlama proğramı 23 Nisan 2012  günü saat : 08.30’da Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.
Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla birlikte bayrağımızın göndere çekilmesine müteahkip tören stad da devam etti.
İlçe Kaymakamı Enver Ünlü beraberinde Garnizon Komutanı Per. Yzb. Kamil Karameşe ve Develi Belediye Başkanı Recep Özkan törene katılan halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Daha sonra İstiklal Marşına müteahkip, günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut tarafından yapıldı
Günün anlam ve önemine binaen konuşmalar ve şiirlere müteahkip ilçemiz okullarının hazırlamış olduğu gösteriler, oyunlar ve folklor ekiplerinin gösterileri törene renk kattılar. Tören  daha sonra spor musabakalarında dereceye giren okullarımıza ödüllerinin verilmesi ve resmi geçitle tören sona erdi. Köy okullarını temsilen törenlere katılan Kulpak, Sarıca ve Yazıbaşı İlköğretim okul öğrencileri de törenlere ayrıca renk kattılar.

Share
500 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?