logo

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de Coşku ile kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri Kuvay-i Milliye-Milli Mücadele ve Milli mücadelede Develi Konulu Konferans ile başladı.
Erciyes Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Gökan Bolat Milli Mücadelede Develi’nin üstlendiği misyonu övgü ile bahsederken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Kuvayı Milliye teşkilatının ilk kurulduğu yerlerden birisi olan Develi İlçesinin ileri gelenlerinin bütün ülkede örnek olduklarını belirtti.
Bayram etkinlikleri kapsamında 23 Nisan’da Kaymakamlık, Garnizon, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Gurup Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerine bir saatliğine öğrencilere devredildi.

Belediye Başkanı, Saray Halı İlköğretim okulu 3/A Sınıfı öğrencisi Ahmet İldeniz,
Encümen üyeleri Aslı Boz ve Derya İslamoğlu oldu.
Öğretmen Gülşen Erhan nezaretinde Belediye Başkanlığı makamını ziyaret eden öğrenciler Belediye Başkanından koltuğu teslim aldıktan sonra öncelikle encümen toplantısı yaptılar, daha sonra da Birim Müdürleri ile toplantı yaparak çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Saray Halı İlköğretim okuluna geri dönüşüm kutusu gönderen başkan misafirleri de kabul etmeyi ihmal etmedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Mustafa Aksu Kültür merkezinde okulların temsilcilerinden oluşan öğrenci meclisi toplandı ve bir dizi kararlar aldı.
Hava şartlarının iyi olması nedeniyle statyumda yapılan 23 Nisan etkinliklerinde şiir okuyan öğrenciler mahalli kıyafetler giyerek şiir okumaları ve bağlamaları ile kutlamalara renk katan öğrenciler yanı sıra stat ortasına çadırlarını kuran izci gurupları, halk oyun gurupları da bayrama ayrı bir renk kattı.

Resmi geçit töreni öncesinde yıl içerisinde yapılan bazı etkinliklerde dereceye giren okullara ödüllerin takdimi de yapıldı.
23 Nisan bayramında Elbiz caddesinin kenarlarına alınan seyyar satıcılar ilk defa stat içerisinde kapalı salon yanına alınması sayesinde hem caddenin trafik akışına rahatlama getirdi hem de öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için stat dışına çıkmamaları sağlanmış oldu.
Kutlamalar sonrasında ise Kaymakam Enver Ünlü alanda bulunan Protokol üyeleri,Emniyet ve Zabıta ekipklerine halka tatlı ısmarladı.
23 Nisan Bayramı nedeniyle Develi Belediyesi tarafından ücretsiz olarak Mustafa Aksu Kültür Merkezinde  Çocuklara yönelik  Film gösterimi yapıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.144 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?