logo

23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve TBMM açılışının 94. Yıldönümü Develi’de çeşitli etkinliklerle kutlandı

 

 

 

23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 94 açılışının TBMM’ye ettik. Yıldönümü Develi’de Çeşitli etkinliklerle kutlandı.

TUM Yurtta oldugu Gibi İlçemizde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku Ile kutlandı.

Ilçemizde okullarda Düzenlenen törenler oldukca coşkulu geçti mahallelerimizdeki TÜM A.Ş. Atatürk Anıtına çelenk konulması Ile başlayan programı.

Bu okullardan en Dikkat Çeken Muammer Kocatürk İlkokulu Oldu.

Okul Içinde 2 / B olanlar anasınıfına Vardi ki Nasrettin Hoca tiplemesi oyunu TÜM Öğrencileri, velileri güldürdü, neşelendirdi duygulandırdı ettik.

Tören Diğer Çeşitli etkinliklerle oyunlarla sona erdi ettik.

Ilce Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında gerçekleştirilen Çelenk Töreninin Seyrani İlköğretim Okulundaki Programda çocukların coşkusu izleyenleri de heyecanlandırdı ARDINDAN. Çocukların seçme ve hem protokolden hem de izleyicilerden bol bol alkış Aldı. Da yüzünün gülmesine vesile Oldu onların Suriyeli çocukların da Katıldığı programı. 

Suriyeli Çocuklara Özel ihtimam gösteren Ilce kaymakamı Enver ÜNLÜ Başkan Cabbar, çocukların hem Türkçe hem de Diğer Dersleri öğrenmeleri hususunda Özel gayretlerin Sarf edilmesi gerektiğini geçirdiklerini söyledi ettik.

Sokak oyunlarının müsabakaya dönüştüğü Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, çocukların kıyasıya rekabetine sahne Oldu. “Yağ Satarım Bal Satarım”, “Mendil Kapmaca” oyunlarının oynandığı şenlikte Çocuklar, hızlarını reflekslerini sergilediler ettik ettik. Tezahüratları alkışları oyunlara DAHA da heyecan katti ettik İzleyenlerin. 

Yarışmanın SONUNDA Ilce kaymakamı Enver Ünlü, Belediye baskanı Mehmet Cabbar Çocuklara Madalya dağıtarak onlari öğretmenlerini tebrik ettiler ettik ettik. 

Hatıra fotoğraflarının çekilmesinden SONRA 23 Nisan Kutlamaları Sona erdi.

 

 

 

Share
571 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?