logo

10 Nisan Polis Haftası, Develi’de dolu dolu geçen etkinliklere 2014 Model Araç Damgasını Vurdu

Emniyet Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıldönümü Etkinlikleri, 10 Nisan Polis Haftası, Develi’de dolu dolu geçen etkinliklere 2014 Model Araç Damgasını Vurdu.

Ülkemizin asayişinin sağlanmasında ve korunmasında önemli bir yere sahip olan Polis ekiplerinin bayramı diyebileceğimiz Polis Haftası, yapılan etkinliklerle doyasıya kutlandı.

Ülkemizin asayişinin sağlanmasında ve korunmasında önemli bir yere sahip olan Polis ekiplerinin bayramı diyebileceğimiz Polis Haftası, yapılan etkinliklerle doyasıya kutlandı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Merkez Çarşı Camiinde tüm Şehit Polislerimizin ruhuna Mevlüd’ü Şerif okundu.

10 Nisan Perşembe günü, saat 09:00’da Develi Lisesi öğrencileri İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Sert’i makamında ziyaret ettiler.

Daha sonra, Cumhuriyet meydanında Polis Haftası açılış  töreni yapıldı. 

Törende Konuşan İlçe Emniyet Müdürü; 04-10 Nisan tarihlerinde Türk Polis Teşkilatının 169. Yılı yıldönümünün sevinci ve kıvancını yaşıyoruz. İlk defa Polis adı verilen, gerçek 

anlamda Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845’te yayınlanan Polis nizamnamesi ile kurulmuştur. 

Polis anayasa, kanunlar, tüzükler, yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile cesaret, feragat ve fedakârlıklarla gece gündüz demeden görevini yapmaktadır. Devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde malını ve canını vermekten kaçınmamaktadır. 

Daha huzurlu ve güvenli bir Develi için son derece şerefli bir görevi canı pahasına yerine getiren Polislerimizin yanı sıra yine en büyük pay şüphesiz Develi halkınındır.  

Bugünümüzde hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle İlçe Emniyet Müdürlüğümüze 1 adet araç alınmış olup huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destekle sağlamaya devam edeceğiz. 

Devletimiz ve milletimizin selameti uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarak Türk Polis Teşkilatının 169. Yıl dönümünü kutlarız,dedi.

Daha sonra, Polis lokalinde Polis Haftası tebrikleri İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Sert  tarafından kabul edildi. İlçe merkezinde okullar arası Kompozisyon, Şiir, ve resim yarışmalarında birinci olan öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 

Ayrıca, etkinliklere damgasını vuran uzun zamandır teşkilatta büyük bir eksiklik olan araç yetersizliği, hayırsever iş adamlarının katkılarıyla giderildi.

2014 model araç 10 Nisan Polis Haftası etkinliklerine damgasını vururken, dualar ve  kurban kesimi ile Ford Cornet Emniyet hizmet  kervanına katıldı.

Etkinlikler daha sonra polis Lokalinde verilen kokteyl ile sona erdi.

Share
486 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?