logo

Gözü Dönmüş Darbeciler


Prof. Dr. Kemal ATİK
yazaratik@cagdasdeveli.com.tr

“Yurtta sulh” adı altında birlik ve bütünlüğümüzü yıkmak için teşebbüse geçen darbeciler yıllardır din kisvesi altında halkımızı soyup soğana çevirmişler, icat ettikleri hiziplerle milletimizibölünmenin ve parçalamanın eşiğine getirmişlerdir.
Bunların ve bunlarla işbirliği içinde olanların dindar olduklarına ve vatanperverlik duygusu taşıdıklarına kiminanılabilir? “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” atasözü gerçekleşmiş, “takke düşmüş kel görünmüştür.”
Milletimiz bu yalanlara asla itibar etmeyecektir. Çünkü bunlar yalan söylemenin bedelini hiç umursamamışlardır. Şehitlerimizin kanları bunları hiç incitmemiştir.Çünkü bunlar Şeytanın, fitne ve desisenin neşet ettiği yerde yıllardır çöreklenmişlerdir. Kimse bunlardan hesap sormamış üstelik iyiliğin, güvenin, vefanın mümessilleri olarak topluma enjekte edilmişler, her türlü maddi ve manevi desteğe de sahip olmuşlardır.
Neticede durumları ortaya çıkmış, ihanetleri, ülkeyi talan ettikleri, her türlü suçu işleyecek gözü dönmüş caniler oldukları açığa çıkmıştır.O da şudur:
Bunlar, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyen, etrafa korku, kaygı ve dehşet saçan, milletimizin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını, insanlar arasında var olan sevgi ve sevincin ıstıraba çevrilmesini, ülkemizin kana bulanmasını, bireysel ve toplumsal bağların koparılmasını gerçekleştirmek isteyen şeytani güçlerdir. Bunlar, kör ve azgın iradelerini öfke, korku, kıskançlık, kin, hırs ve şiddet yüklü bedenlerinde taşıyanlardır.
Ülkemizi kan gölüne çeviren ve milletimizi korkunç emellerine boyun eğdirmeye çalışan bu gözü dönmüşlerin yaptıkları yanlarına kalacak mı? Hayır, asla kalmayacaktır. Çünkü bunlar telafisi mümkün olmayan cinayetler işlemişlerdir.
Bu zulmü bu isyanı milletimiz asla unutmayacak ve layık oldukları cezayı da bulacaklardır.

Share
1079 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • RÜZGÂR ENERJİSİ NEDİR

  23 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

  Rüzgâr enerjisi, doğal, yenilenebilir, temiz ve sonsuz bir güç olup kaynağı güneştir. Güneşin dünyaya gönderdiği enerjinin %1-2 gibi küçük bir miktarı rüzgâr enerjisine dönüşmektedir. Güneş ışınları, yeryüzünde bir yandan farklı sıcaklık, basınç ve nem oluştururken bir yandan da yeryüzünün ısınmasına ve soğumasına sebep olmaktadır. Yeryüzünün farklı şekilde ısınması ve soğuması ile ortaya çıkan kuvvetler ise hava hareketlerini meydana getirmektedir. Bir hava kütlesi mevcut durumundan daha fazla ısınırsa atmosferin yukarısına doğru yükselir ve...
 • GESİ BAĞLARI TÜRKÜSÜ ÜZERİNE

  23 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

  “Terk edilmek, ölümün öteki adıdır” Bu söz 1924 yılında Kayseri'den Yunanistan'a göçürülen bir Rum/Karamanî vatandaşımıza aittir. Elbette bir insanın ve milletin köklerinden koparılması çok zor bir olaydır. Değil vatandan ayrılış, gurbete düşmek bile ayrı bir acıdır. Bunu ancak yaşayanlar iyi bilir. Örnek olarak bu gerçeği acı tecrübeleriyle yaşayan talihsiz Şehzade Sultan Cem bir gazelinde şöyle belirtir: Gahi vatan gurbetlenir, gâhi gurbet vatanlanır. Ki, ne pahasına ! Edebiyatımızda; halk felsefesi olan atasözlerimizde, deyimlerimizde ...
 • ŞİŞEDEN ÇIKAN MEKTUP

  16 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

    Şişeden çıkan mektubu Ali Atalay ağabeyim bana gönderdi.Çağdaş Develi Gazetemiz okuyucularıyla paylaşmak istedim.İşte o mektup. Bir Mimar Sinan eseri olan Şehzadebaşı Cami´nin 1990´li yıllarda devam eden restorasyonunu yapan firma yetkililerinden bir inşaat mühendisi, caminin restorasyonu sırasında yaşadıklarını anlatıyor. “Cami bahçesini çevreleyen havale duvarında bulunan kapıların üzerindeki kemerleri oluşturan taşlarda yer yer çürümeler vardı. Restorasyon programında bu kemerlerin yenilenmesi de yer alıyordu. Biz inşaat fakültes...
 • SABIRSIZLIK GÜNÜ

  16 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

  Gerçek hayatta işler her zaman bizim istediğimiz hızda yürümez. Hayatımızda zaman zaman meşakkatli, zor, doğal engeller, beklenmedik olaylar ve çeşitli güçlüklerle karşılarız. Bu durum bazılarımızı ziyadesiyle yorar ve yıpratır. Bu nedenle hayatı her an aynı seviyede yaşamak zordur. Yaşadığımız süreçte herkesin sabrını zorlayan ya da taşıran bazı durumlar vardır. Sabır, İnsanın başına gelen kötü olaylar, kaza ve belalar karşısında telâşa kapılmadan dayanıp direnmesidir. Sabır hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Sabır, baştan çıkartıcı et...