logo

Kayseri ve Develi İçin “AKSU” İyi ki Var!

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa AKSU makamında Kayseri İlçeleri Belediye Başkanlarını kabul etti.
Develi için sunulan projelerle tek tek ilgilenen Aksu hemşehrilerine başkanlar aracılığıyla da selam yolladı.

Kayseri ve Develi İçin “AKSU” İyi ki Var!

Develi İçin, Sunulan Projelerle İlgilendi

Tarım Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Mustafa Aksu

Ankara’ya davet edilen Başkan Cabbar bir dizi ziyaretler gerçekleştirirken, Tarım Bakan yardımcısı hemşehrimiz Mustafa Aksu’yu da ziyaret etti.
Başkan Cabbar Develi dönüşü gazetemize şöyle konuştu.
“Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu’na katıldık.
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Sayın Cumhurbaşkanımızın tavsiyelerini dinlediğimiz Programın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ak Davamız için gece gündüz demeden samimiyet ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz, diyerek sözlerine şöyle devam etti.
Ziyaretimizde genel olarak çiftçilerimizden aldığımız bilgiler ışığında Tarım ve Hayvancılığın sıkıntılarının çözümü hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. 8 maddelik projeler Ayrıca özelde Tarım Bakanlığımızı ilgilendiren Develimizin konuları olan Develi’mizin destekleme bölgesi olması, Sindelhöyük’te mera üzerine yapılan ve imar planımız içinde kalan evlerin arsalarının meradan çıkartılarak ev sahiplerine verilmesi
İlçemiz Aşağı everek Karayolları yanında bulunan Meteoroloji arsasının belediyemize park yapılması kaydı ile tahsis edilmesi konuları yanısıra
Bakanlığımıza ait olan Çamlık (Gulugulu) ve Örentepe bölgelerinin mesire alanı yapılması şartı ile Belediyemize tahsis edilmesi, Haşdağ ve Yukarı Develi kalesinin eteklerinin ağaçlandırılması ve tüm muhtarlarımıza mahallelerinde dağıtılmak üzere fidan verilmesi, İlçemiz içinden geçen Hastanemiz yanında bulunan Derenin ıslah edilmesi, Özverili çalışmaları ile borcu bulunmayan Develi sulama kooperatifinin borçlu Sulama birlikleri ile birleştirilmesinin uygun olmayacağı konusu
Develi Gaceri ve Develi Kabak çekirdeği ürünlerimizin hem üretim hem paketleme ve pazarlama Konularında bizlere yardımcı olunması ve desteklenmemiz ile ilgili olarak hazırladığımız dosyamızı bakanımıza teslim ettik, diyerek sözlerini şöyle tamamladı.
“Bakanımız elinden gelen desteği ve gayreti vereceğini ilettiler.
İlgi ve alakalarından dolayı sayın bakanıma çok teşekkür ediyorum,dedi.

 

Share
413 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?