logo

İşimi yapamamaktan şikayetçiyim…


Aslı AZMAN
azman@cagdasdeveli.com.tr

İnsanoğlunun ilk çağlarda tek amacı hayatta kalmak için mücadele etmek idi. Yiyecek ve giyecek için avlanmak zorundaydı. Üretim yoktu. Yabani hayvanlardan kaçmak zorunda idiler.
Kışın ise soğuktan korunmaya çalışıyorlardı. Sürekli göçebe halinde idiler…

Sonra nüfus çoğaldı. İnsanlar aralarında ayrıştı. Değişik topraklara farklı farklı göç ettiler. Dilleri değişti, dinleri değişti .

Sonra yerleşik düzene geçtiler.
Tarım, hayvancılık…

Sonra sanayi devrimi başladı.

Sonra tekınoloji çağına girdik…

Ama biz ne yapıyoruz ??? Her sene seçim oluyor . Kamu kuruluşları seçime odaklanmaktan asıl görevi olan memlekete hizmetini yapamaz oldular.

Oysa belediyeler ne için kurulmuştu? Amaç neydi ???

Amaçlar unutuldu. Hersene bir seçim çıkıyor. Aman seçimi kazanalım, nasıl kazanabiliriz , ne yapabiliriz diye hayali projeler üretmekten gerçek projelere odaklanamıyorlar ve fırsatlar kaçıyor.

Ben 5 yıldır bisikletle ilgili bir ideoloji ile uğraşıyorum. 2017 yılında sırf bir sunum yapabilmek için bu seçim olayı yüzünden 6 ay beklemek zorunda kaldım!!!! Evet yanlış duymadınız 6 ay!!!!

Çeşitli proje çağrıları geliyor, tam yapıyoruz. Gene seçim var aman ona odaklanalım !!!! Gene fırsatlar kaçıyor. Olsun sonra gene olur diyorlar. 1992 yılından beri Develi’deyim.Tam 27 yıl olmuş!!! 27 yılda ne değişti ????

Yeter artık bıktım seçimden. Bu seçimi ortaya süren herkesten şikayetçiyim. Her sene seçimi öne süren hükümetten şikayetçiyim. Azıcık rahat bırakın da şu hizmetlerimizi yapalım. Her sene seçime odaklanmaktan asıl görevlerini ihmal eden belediyelerden şikayetçiyim. Bırakın şu seçim kaygısını allahaşkına. Hizmetlerinize odaklanın lütfen.

Ben bunu söylemeye hak görüyorum. Çünkü sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışıyorum. Gece 12 lerden önce eve dönemiyorum. Tek kuruş para almadığım gibi cebimden çıkıyor. Seve seve çalışıyorum. Ama karşılığını alamadığım zaman çıldırıyorum.

İnsanlık ayrıştı, amaçlarından saptı. EGO’ları tavan yaptı. Tek dertleri koltuk kaybetmemek oldu.

Yahu aklınızı başınıza toplasanız, hizmetinizi iyi yapsanız halk zaten sizi seçer. Bu kadar yırtınmanıza gerek yok.

Hizmet, hizmet , hizmet…. Önceliğiniz bu olmalı. Gerisi kendiliğinden gelir. Koltuk da sizin olur zaten. Ne zaman gerçekleri görmeye başlayacaksınız ???

Derdiniz nedir sizin? Hizmet mi koltuk mu? Koltuk da dünyada kalır hizmet de… Ama koltuk geçicidir hizmet KALICI dır!!!!!

Birileri kalkıp hersene olan seçime dur desin!!! Dünya kadar lüzumsuz masraf ve zaman kaybı ….

ŞİKAYETÇİYİM !!

Share
1290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA AİLE GÜNÜ

  14 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Aile, evlilik ve kan bağına dayanan, anne, baba, çocuklardan oluşan en küçük sosyal gruptur. Toplum, ailelerden oluşmaktadır. Bu nedenle aile, toplumun temeli kabul edilmektedir. Sevgi, saygı, gelenek ve görenek gibi değerler öncelikle ailede kazanılmaktadır. Ayni zamanda aile, inançların, ahlaki davranışların, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi değerlerin öğrenildiği yerdir. Aile, bir bireyin ilk eğitimini aldığı, yanlışı doğruyu gördüğü ve öğrendiği bir kurumdur. Aile denilince genellikle bir evde oturan anne ve baba ile varsa onların e...
 • HUZUR DERSLERİ VE DEVELİOĞLU ALİ RIZA EFENDİ

  14 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Osmanlı sarayında eğitim konusunda en önemli konulardan ”Huzur Dersleri” ve “ Enderun Metebi” dir. Huzur derslerinin temel amacı, başkanlığını Osmanlı hükümdarının başkanlığında toplana 100-120 kadar seçkin din adamıyla yapılan Kur’an tefsirleri, yorumları ve münazaralardır. Enderun mektebi ise, devlet adamı yetiştirmek amacıyla kurulmuş bir özel saray mektebidir. Osmanlı ramazanlarında ilgi çekici uygulamalardan birisi ”Huzur Dersleri” dir. Derslerde bir grup Osmalı uleması, padişahın huzurunda din üzerinde konuşurlar ,değişik dinî konularda ...
 • İŞ İNSANI KAZIM AKSU” NUN HAYATTAN GÜNCELER” KONFERANSI

  14 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

    27.04.2019 tarihinde Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizde “Ayın Konuşmacısı” programının konuğu Aksal Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Aksuydu. Program sunucu Ayşenur Serbest’in açılış konuşması ardından katılımcılara takdim ile devam etti. Dernek Başkanı olarak ben bir selamlama konuşması yaptım. Konuşmacı iş insanı Kazım Aksu’ya ve Nisan Ayı bursunu ve burs sonrası ikramı veren Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Karaca’ya teşekkür ettim. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ettim. Yönetim Kurulu Üyemiz Turan Aksu ağabe...
 • Daha Az Otomobil Daha Çok Bisiklet

  09 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Ben yazarken okuyorum, araştırıyorum öyle yazıyorum.Ama arada bir okuduğum yazıları sizinle paylaşmak istiyorum. Bu bisiklet olayına girerken kafadan ezbere girmedim.Okuyarak, araştırarak, yerinde görerek, deneyimleyerek girdim.Sanmayınki kafamdan uydurarak yazıyorum.Alın işte size takip ettiğim kişi Pınar Pinzuti’nin yazısını şuraya koyuyorum.Umarım bizi daha iyi anlarsınız: “Sıkışıklığın Çözümü: Daha az otomobil, daha çok bisiklet! Bunu 10 yaşındaki bir kız çocuğu anladığına göre, belediye başkanlarının zeki olmasalar da çözümü kavrayabilec...