logo

GÖNÜLLERİN BAŞKANI DR.MEMDUH BÜYÜKKILIÇ NAMI DİĞER ATOM KARINCA


Orhan CEBECİ
orhan@cagdasdeveligazetesi.com.tr

 

“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.”Felsefesini kendisine düstur etmiş bir Başkan. Yaradanın en şereflisi insana hizmet etmek amacıyla gece gündüz çalışan güler yüzlü ve fedakâr bir insan, Dr. Memduh Büyükkılıç.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da 24 Kasım da İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı adayları tanıtım toplantısında partisinin 40 Belediye başkanını açıkladı.
14 Büyükşehir, 26 İl Belediye Başkan Adayı Açıklandı
14 büyükşehir, 26 il Belediye Başkan adayları için yapılan toplantıya davet edilenler arasındaydı.Cumhurbaşkanı,Büyükkılıç’ı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladı. Kayseri milletvekilleriyle birlikte sahneye çıktılar, alkışlar arasında açıklama yapıldı.
Başkan Büyükkılıç cuma akşamı İstanbul’a geldi. Geldiğinden haberi olan Kayseri dernek başkanları ve yakınları tarafından sessiz sedasız karşılandı. Açıklama yapılmadan bunun bir şova dönüşmesini Başkan istemiyordu.
Haliç Kongre Merkezi’nde Kayseri AK Parti il ve ilçe yöneticileri ve bazı ilçe başkanları ve Kayserililer onu yalnız bırakmadı.
Eyüp Sultan’da Dua:
Kayseri dernek başkanları aday tanıtım toplantısı sonrası Başkan Büyükkılıç’ı tebrik ettikten sonra birlikte Eyüp Sultan’a giderek Eyüp Sultan Hazretleri’nin kabrini ziyaret ederek dua ettiler.
Kayseri milletvekillerimiz Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, Hülya Nergis Atçı, Kayseri AK Parti il ve ilçe yöneticileri birlikte Eyüp’te bir kafede sohbet ettiler. Akşam namazından sonra Eyüp’ten ayrıldılar.
Kayseri Halkı Büyükkılıç Başkan Size Emanet
Ertesi gün öğlen 12.00’de Kayseri dernek başkanları ve bir grup hemşehrisi tarafından Atatürk Hava Alanı’nda Kayseri’ye yolcu edildi. Başkanlar, sizi Kayseri halkına emanet ediyoruz her zaman yanındayız diyerek Memduh başkanı uğurladılar. Yolcu edenler ile tek tek tokalaşarak kucaklaştı.
Kayseri Halkı Başkanı Coşku ile karşıladı
Kayseri’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Büyükkılıç bir buçuk saate AK Parti İl Başkanlığına gelebildi. İl Başkanlığı’nda bir açıklama yapan başkan her zamanki gibi kucaklayıcı bir konuşma sergiledi. Ona“Atom Karınca” diyen halk onu bir kez daha bağrına bastı.
Kayseri’de seçim çalışmalarında, mahalle toplantılarında halkın ona karşı sevgisini gördüm ve yaşadım. Bir ay önce onu konferans için derneğimize davet ettiğimde kendisine söyledim. Adaylık sürecinin neticelenmesini bekleyelim dedi.

Büyükşehir’e Başkan Olarak Görmek İstiyoruz

Son konuşmamda Büyükşehir’e Başkan olarak görmek istediğimizi ve buna layık olduğunu ifade ettim. Çünkü Başkan’a halkın teveccühünü gördüm. Halk konserinde starlara gösterilen sevginin bir benzerini 24 Haziran’da seçimlerde İldem Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni yapılan kapalı Pazar yerinde iftar yemeğinde Başkan’a gösterdikleri ilgiye gözlerimle bizzat tanık oldum. O Başkan değil, sanki içimizden biriydi.
Bunu fark eden Ak Parti Genel Merkezi seçimlerde Kayseri’de rekor oy alacak Başkanı seçerek en doğru olan tercihi yaptı.
Büyükkılıç’ın Basın Açıklamasından Notlar:
Kayserimizin tamamını kucaklayacak bir anlayış içerisinde bir çalışma yapmamız gerektiğini tekrar Cumhurbaşkanımızın söylemleriyle hatırlatıyorum.Size Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın selamlarını getirdim, diyerek söze başladı.
Kayseri Bize Sahip Çıktı:
Kayserimizin insanları bizleri sevdi. Kayseri bize sahip çıktı. Biz değerli Bakanlarımız ile beraber Kayseri’ye bir anlayış getirdik. Ben değil biz dedik. Bunun sonucunda da Memduh Büyükkılıç’a sahip çıkan, davamıza, sevdamıza sahip çıkan kardeşlerimize ben minnet duyuyorum.
Siz istediniz Sayın Cumhurbaşkanımız ve teşkilatlarımız bizlere sahip çıktı. Bizde o duygu içerisinde sizlere layık olacağız.”
”Bundan önce olduğu gibi el ele gönül gönüle tüm Kayseri’yi kucaklayacak,şehrimize hizmet edeceğiz.
Bugün Yeni Bir Sayfa Açıyoruz:
Bugün yeni bir sayfa açıyoruz.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle açıklanan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adaylığımız ülkemize ve tüm Kayseri’ye hayırlı uğurlu olsun. Çalışacağız, üreteceğiz, ekip ruhu ile bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız hep birlikte Kayseri olacağız.

Memduh Büyükkılıç Kimdir?
25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi’de (Şıhlı)doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden mezun oldu.
Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptı.
Askerliğini Kıbrıs Girne Askeri Hastanesi’nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı vb.) gibi vakıflarda yöneticilik ve Başkanlık yaptı.
Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti’den Belediye Başkanı seçildi. Memduh Büyükkılıç, evli ve 3 çocuk babasıdır.”
Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Çağdaş Develi Gazetesi, 30 Kasım 2018, Sayfa 7

Share
1307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

#

GÖNÜLLERİN BAŞKANI DR.MEMDUH BÜYÜKKILIÇ NAMI DİĞER ATOM KARINCA” için 1 yorum

 1. Adem BAKMAZ : diyor ki:

  Orhan bey sağolasın , gönlüme tercüman oldunuz Adem BAKMAZ Çanakkale

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK GÜNÜ

  24 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Bir bölgedeki bitki, hayvan türlerinin ve çeşitlerinin sayıca zenginliğine, o alanın ne kadar sağlıklı bir yaşam ortamı olmasına “Biyolojik Çeşitlilik” denilmektedir. Her ekosistemin kendine özgü bir biyolojik çeşitliliği bulunmaktadır. Bu itibarla biyolojik çeşitlilik bir doğal zenginliktir. Bir ülkedeki bitki ve hayvan türleri, hem o ülkenin hem de dünyanın biyolojik zenginliği olarak kabul edilmektedir. Ekosistemlerin görevi, canlıların yaşamlarını ve nesillerini sürdürebilmek için uygun ortamın hazırlanmasını sağlamaktır. Ekosistemler, ca...
 • DEVELİ DERNEĞİ’NİN İFTAR YEMEĞİ

  24 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Tam adı Develiler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kayseri'de 2004 yılında bir gurup Develi sevdalısı Develi'li münevverler tarafından kurulmuştur. Uzun yıllar Develi insanı Kayseri'ye mesafeli yaklaşmıştır. Bu bir şekilde Kayseri için böyledir! Bunda Kayseri'nin “Yilli !” tercihleri yani kendisinin dışında diğerlerini dışlama olgusu büyük rol oynamıştır. Diğer bir sebep Develi'nin nüfus yoğunluğu, kazalar içerisinde kültür genişliği ve ekonomik kalkınmışlığı ile insanının eğitim kalitesinin yüksekliği de her zaman etkili olmuştur. Hemen ilave ed...
 • DÜNYA AİLE GÜNÜ

  14 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Aile, evlilik ve kan bağına dayanan, anne, baba, çocuklardan oluşan en küçük sosyal gruptur. Toplum, ailelerden oluşmaktadır. Bu nedenle aile, toplumun temeli kabul edilmektedir. Sevgi, saygı, gelenek ve görenek gibi değerler öncelikle ailede kazanılmaktadır. Ayni zamanda aile, inançların, ahlaki davranışların, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi değerlerin öğrenildiği yerdir. Aile, bir bireyin ilk eğitimini aldığı, yanlışı doğruyu gördüğü ve öğrendiği bir kurumdur. Aile denilince genellikle bir evde oturan anne ve baba ile varsa onların e...
 • HUZUR DERSLERİ VE DEVELİOĞLU ALİ RIZA EFENDİ

  14 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Osmanlı sarayında eğitim konusunda en önemli konulardan ”Huzur Dersleri” ve “ Enderun Metebi” dir. Huzur derslerinin temel amacı, başkanlığını Osmanlı hükümdarının başkanlığında toplana 100-120 kadar seçkin din adamıyla yapılan Kur’an tefsirleri, yorumları ve münazaralardır. Enderun mektebi ise, devlet adamı yetiştirmek amacıyla kurulmuş bir özel saray mektebidir. Osmanlı ramazanlarında ilgi çekici uygulamalardan birisi ”Huzur Dersleri” dir. Derslerde bir grup Osmalı uleması, padişahın huzurunda din üzerinde konuşurlar ,değişik dinî konularda ...