logo

BİR BAŞKADIR İSTANBUL’DA İFTARLAR


Orhan CEBECİ
orhan@cagdasdeveligazetesi.com.tr

 

Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimiz tarafından 17.05.2019 tarihinde Laleli Büyük Şahinler Oteli’nde “Geleneksel İftar Yemeği” düzenlendi. Şahinler ailesi tarafından Otuz yılı aşkın bu gelenek devam ediyor.


İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Eski Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarından M. Bahaeddin Cebeci MHP meclis üyesi Ali Kabak, Önceki dönem MYK üyesi Savaş Çolak, Önder Genel Başkanı Kamber Çal, Eski Dermek Başkanları; Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah, Mahalle Dernek Başkanlarımız, Erciyes FM, Mahmut Kılınç, Hayırsever iş adamlarımız ve hemşehrilerimiz katıldılar. Programı YL tez dönemi öğrencimiz Merve Yürek sundu.
Dernek Başkanı olarak açılış konuşmasını ben yaptım. Derneğimizden şimdiye kadar geçmiş tüm Başkan ve üyelerine rahmet, kalanlara sağlıklı bir ömür diledim. Şahinler ailesine teşekkür ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdim. Amacımız daha fazla öğrenciye burs vermek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak.
Derneğimiz eski Başkanlarından Emekli Vali Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Mehmet Sabah ve Dernek Genel Sekreteri Av. Mustafa Tırtır, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Kaymakamı Murat Duru, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzuz birer selamlama konuşması yaptılar.
MHP eski MYK üyesi Savaş Çolak iftar yemeğini düzenleyen Başkan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek katılımcıların ramazanını tebrik etti.
İftarda Gönüller Develi Sevdası ile Dolu Hemşerilerimizleydik.
Bugün iftarımızı İstanbul’a Gönülleri Develi sevdası ile dolu hemşerilerimizle açtık. Kaymakamımız ile birlikte katıldığımız ve Burhan Kuzu hocamızın da teşrif ettiği iftarda emeği geçen Dernek Başkanımız M. Orhan Cebeci Başkanıma ve ekibine, yıllardır iftar yemeğine ev sahipliği yapan Mustafa Şahin Bey’e ve ailesine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Mehmet Cabbar Develi Belediye Başkanı
Gönül Sofrasında Buluştuk
Develi ve Yöresi ile Genç Develiler Derneklerimizin İstanbul’da vermiş oldukları iftar programına katıldık. İstanbul yaşayan Develimizin Güzel İnsanları ile bizleri gönül sofrasında buluşturan her iki dernek Başkanımıza ve Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Murat Duru Develi Kaymakamı Prof.Dr.Burhan Kuzu Birlik ve Beraberliğimize Önem Vermeliyiz.
.
Birlik ve beraberliğin önemine değinen Kuzu, öğrenci burslarının önemine dikkat çekti. Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum dedi.
Yemek duasının ardından teravihe kadar sohbet devam etti. İftar yemeğimize katılan üyelerimize ve Develi’den gelen konuklarımıza teşekkür ederiz.
Değerli okurlar; kadir geceniz ve bayramınız kutlu olsun.

Çağdaş Develi Gazetesi, 31 Mayıs 2019, Sayfa 7

Share
1187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ŞİŞEDEN ÇIKAN MEKTUP

  16 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

    Şişeden çıkan mektubu Ali Atalay ağabeyim bana gönderdi.Çağdaş Develi Gazetemiz okuyucularıyla paylaşmak istedim.İşte o mektup. Bir Mimar Sinan eseri olan Şehzadebaşı Cami´nin 1990´li yıllarda devam eden restorasyonunu yapan firma yetkililerinden bir inşaat mühendisi, caminin restorasyonu sırasında yaşadıklarını anlatıyor. “Cami bahçesini çevreleyen havale duvarında bulunan kapıların üzerindeki kemerleri oluşturan taşlarda yer yer çürümeler vardı. Restorasyon programında bu kemerlerin yenilenmesi de yer alıyordu. Biz inşaat fakültes...
 • SABIRSIZLIK GÜNÜ

  16 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

  Gerçek hayatta işler her zaman bizim istediğimiz hızda yürümez. Hayatımızda zaman zaman meşakkatli, zor, doğal engeller, beklenmedik olaylar ve çeşitli güçlüklerle karşılarız. Bu durum bazılarımızı ziyadesiyle yorar ve yıpratır. Bu nedenle hayatı her an aynı seviyede yaşamak zordur. Yaşadığımız süreçte herkesin sabrını zorlayan ya da taşıran bazı durumlar vardır. Sabır, İnsanın başına gelen kötü olaylar, kaza ve belalar karşısında telâşa kapılmadan dayanıp direnmesidir. Sabır hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Sabır, baştan çıkartıcı et...
 • ULUSLARARASI DEVELİ-ÂŞIK SEYRANİ VE TÜRK KÜLTÜRÜ KONGRESİ

  16 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

  1979 yılında başlayan “Âşık Seyrânî Seminer ve Şenlikleri” birkaç defa siyasî ve osyal olaylar sebebiyle duraksadı. Fakat sabırla bugüne kadar geldi. Zaman içerisinde gelişerek ,bu organizasyon “uluslararası“ nitelik kazandı. Bu program Develi Belediyesi öncülüğünde Develi'li aydınların desteklerini alan “Âşık Seyrânî Derneği” ve Kurumlar tarafından organize edilirken, daha sonra Develi Belediyesi'nin yorulmadan gayretiyle devam edip gidiyor. Âşıklar Şöleni, Ucuzluk ve Ticaret Panayırı, Karakucak Güreşleri, Müzik Şöleni ve az da olsa Seminer/Se...
 • Develili Şair Dülgeroğlu Sabit Bey

  09 Ağustos 2019 Köşe Yazarları

    Yollar hiç yanılmaz, yolcu yanılır, Bulursan merhemin yara sarılır, Dülgeroğlu Sabit adın anılır, Bu fani âlemden göçüp gidince. Mili ve manevi değerlerle mücehhez şiirler yazan, gerçek şairlerimizin peşinden giden çıraklardan Cengâverlere tazimle… Ruhları şad olsun. Allah'ın rahmeti üzerlerine olsun. (Dülgeroğlu Sabit) Sabit Çelik: 3 Nisan 1949 tarihinde Develi'nin İlçesi Fraktın (Gümüş Ören) Köyü'nde doğdu. Süleyman Ağa ve Fatiş Hanım'ın yedisi erkek üçü kız on çocuğundan yaş sıralamasında dokuzuncusu olup 1958 yılından beri ...