logo

BİR BAŞKADIR İSTANBUL’DA İFTARLAR


Orhan CEBECİ
orhan@cagdasdeveligazetesi.com.tr

 

Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimiz tarafından 17.05.2019 tarihinde Laleli Büyük Şahinler Oteli’nde “Geleneksel İftar Yemeği” düzenlendi. Şahinler ailesi tarafından Otuz yılı aşkın bu gelenek devam ediyor.


İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Eski Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarından M. Bahaeddin Cebeci MHP meclis üyesi Ali Kabak, Önceki dönem MYK üyesi Savaş Çolak, Önder Genel Başkanı Kamber Çal, Eski Dermek Başkanları; Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah, Mahalle Dernek Başkanlarımız, Erciyes FM, Mahmut Kılınç, Hayırsever iş adamlarımız ve hemşehrilerimiz katıldılar. Programı YL tez dönemi öğrencimiz Merve Yürek sundu.
Dernek Başkanı olarak açılış konuşmasını ben yaptım. Derneğimizden şimdiye kadar geçmiş tüm Başkan ve üyelerine rahmet, kalanlara sağlıklı bir ömür diledim. Şahinler ailesine teşekkür ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdim. Amacımız daha fazla öğrenciye burs vermek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak.
Derneğimiz eski Başkanlarından Emekli Vali Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Mehmet Sabah ve Dernek Genel Sekreteri Av. Mustafa Tırtır, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Kaymakamı Murat Duru, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzuz birer selamlama konuşması yaptılar.
MHP eski MYK üyesi Savaş Çolak iftar yemeğini düzenleyen Başkan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek katılımcıların ramazanını tebrik etti.
İftarda Gönüller Develi Sevdası ile Dolu Hemşerilerimizleydik.
Bugün iftarımızı İstanbul’a Gönülleri Develi sevdası ile dolu hemşerilerimizle açtık. Kaymakamımız ile birlikte katıldığımız ve Burhan Kuzu hocamızın da teşrif ettiği iftarda emeği geçen Dernek Başkanımız M. Orhan Cebeci Başkanıma ve ekibine, yıllardır iftar yemeğine ev sahipliği yapan Mustafa Şahin Bey’e ve ailesine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Mehmet Cabbar Develi Belediye Başkanı
Gönül Sofrasında Buluştuk
Develi ve Yöresi ile Genç Develiler Derneklerimizin İstanbul’da vermiş oldukları iftar programına katıldık. İstanbul yaşayan Develimizin Güzel İnsanları ile bizleri gönül sofrasında buluşturan her iki dernek Başkanımıza ve Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Murat Duru Develi Kaymakamı Prof.Dr.Burhan Kuzu Birlik ve Beraberliğimize Önem Vermeliyiz.
.
Birlik ve beraberliğin önemine değinen Kuzu, öğrenci burslarının önemine dikkat çekti. Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum dedi.
Yemek duasının ardından teravihe kadar sohbet devam etti. İftar yemeğimize katılan üyelerimize ve Develi’den gelen konuklarımıza teşekkür ederiz.
Değerli okurlar; kadir geceniz ve bayramınız kutlu olsun.

Çağdaş Develi Gazetesi, 31 Mayıs 2019, Sayfa 7

Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞLAYICILAR GÜNÜ

  14 Haziran 2019 Köşe Yazarları

  Kan, vücutta oksijen, besin maddelerini, vitaminleri, antikorları dokulara taşıyan, oluşan karbondioksit ve atık maddelerini vücuttan uzaklaştıran yaşamsal bir sıvıdır. Dünyanın her yerinde her gün her yaştan insanın yaşamak için kan aktarımına (Transfüzyon) ihtiyacı vardır. Kan ve kan ürünleri her yıl milyonlarca hayatı kurtarmaktadır. Ayrıca kan ve kan ürünleri, tıbbi ve cerrahi müdahaleleri desteklemekte ve yaşamı tehdit eden koşullardaki hastaların daha uzun yaşamalarına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda insan veya doğa kaynaklı afetlerde ...
 • TEHCİR VE UNUTULAN AYDINLAR-1

  14 Haziran 2019 Köşe Yazarları

  Tuğba Öcek 20.04.2014 tarihli Zaman gazetesinde bir yazı yazmıştı. Siyasî çalışmaların yoğun olduğu bir dönemde; Ermeni vatandaşlarımız içerisinde aydın şahsiyetler üzerinde bir denemede bulunmuştu: Osmanlı'nın Unutulan Aydınları. Bir zaman ben de Ermeni Aşuğlar üzerinde durmuş ve kısa da olsa ” bizim İnsanlar” olarak bir değerlendirmede bulunmuştum. Hemen belirteyim ki bu çalışmalarım sırasında, müstakil önemli kaynaklardan biri de Kevork Pamukçiyan 'ın “Biyoğrafileriyle Ermeniler, İstanbul 2003” adlı çalışması olmuştur. Şüphesiz konunun en a...
 • BİR BAŞKADIR İSTANBUL’DA İFTARLAR

  30 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

    Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimiz tarafından 17.05.2019 tarihinde Laleli Büyük Şahinler Oteli’nde “Geleneksel İftar Yemeği” düzenlendi. Şahinler ailesi tarafından Otuz yılı aşkın bu gelenek devam ediyor. İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Eski Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarından M. Bahaeddin Cebeci MHP meclis üyesi Ali Kabak, Önceki dönem MYK üyesi Savaş Çolak, Önder Genel Başkanı Kamber Çal, Eski Dermek Başkanları; Necati Develio...
 • BANKACILAR GÜNÜ

  29 Mayıs 2019 Köşe Yazarları

  Banka, faiz karşılığı para alıp veren, kredi, kambiyo işlemleri yapan, değerli eşya saklamaya yarayacak kasa kiralayan, ticaret, sanayi, ekonomi alanlarında türlü etkinliklerde bulunabilen bir kuruluştur. Banka kelimesi, İtalyanca banca kelimesinden Türkçeye geçmiştir. Banca, para bozma gişesi, para bozma yeri anlamına gelmektedir. Bankacılığın gösterdiği tarihi gelişmesi, para kavramının gelişmesiyle yakından ilişkilidir. Bilinen en eski banka Mezopotamya’daki “Kızıl Tapınaktır”. Hamurabi yasalarında banka işleminin nasıl yürütüleceği, borçla...